کشف کرونا در گوشت های وارداتی از برزیل و ویتنام به چین

تهران- ایرنا- مقامات شهر ووهان واقع در مرکز چین از کشف ویروس کرونا روی گوشت های وارداتی از برزیل و ماهی وارداتی از ویتنام به این شهر خبر دادند.

به گزارش ایرنا از گلوبال تایمز، بر اساس اظهارات مسئولان بهداشتی چین، بسته های آلوده به کرونای گوشت گاو برزیلی و ماهی ویتنامی جداسازی شده و در بازار توزیع نشده اند.

گزارش حاکی است پس از شناسایی گوشت های آلوده، انبارها ضد عفونی و کارکنان قرنطینه شده اند و تحقیقات اپیدمیولوژیکی و جمع آوری نمونه ها از انبار این مواد غذایی نیز آغاز شده است.

به دنبال شناسایی مواردی از کرونا در این انبارها،  ۳۰۰ آزمایش روی محیط بیرونی انبار انجام شده، ۴ هزار و ۵۵۰ بسته در این انبارها و ۲۹۵ کارمند شاغل در آنها مورد آزمایش قرار گرفته که جواب همه این آزمایش ها منفی اعلام شده است.

گوشت وارداتی از برزیل به وزن ۹۲.۲ تن در ۲۱ خرداد در دو گروه از برزیل به چین صادر شده؛ این گوشت ها ۷ شهریور به شانگهای و ۲۸ شهریور هم به ووهان رسیدند.

از طرف دیگر، ۱۹.۲ تن ماهی نیز در ۲۷ شهریور از شهر هوشی مین ویتنام به ووهان رسیده است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که «سون ون جیان» سخنگوی وزارت حمل و نقل چین اخیرا از صدور یک دستور العمل با هدف جلوگیری از انتقال کووید-۱۹ از طریق مواد غذایی منجمد وارداتی به این کشور از راه حمل و نقل های زمینی و دریایی خبر داده است.

سازمان تنظیم مقررات هواپیمایی چین نیز دستور العملی را با هدف کاهش خطر شیوع کرونا از طریق تاسیسات غذاهای منجمد و باربری های کالا صادر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار جهان