شهادت دانشمندان ایرانی عزم حق‌جویان را در دفع سلطه شیاطین محکم می‌کند

ارومیه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت ارومیه با صدور پیامی، ضمن تسلیت شهادت دانشمند هسته ای، خلاق و خوش فکر، شهید محسن فخری زاده، تاکید کرد: شهادت دانشمندان ایرانی عزم حق جویان را در دفع سلطه شیاطین محکم‌تر می‌کند.

در این پیام که ماموستا مامد کلشی نژاد روز شنبه صادر کرده، آورده است: برای انسانهای وارسته ای همچومحسن فخری زاده دانشمند بزرگ اسلام و ایران، هجرت از دنیا با مرگی جز شهادت قابل تصور نبوده و نیست؛ شهادت دانشمند هسته ای و خلاق و خوشفکر محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مجاهدت در راه خدا و مبارزه با ظلم و استعمار را سرلوحه زندگی علمی خود قراداده بود، برای ملت ایران ضایعه ای اسفناک و سنگین بود.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: استکبار جهانی بدانند که این شهادت ها مسیر حق طلبی و مبارزه با ظالمان را از بین نخواهد برد بلکه عزم حق جویان را در دفع سلطه شیاطین محکمتر خواهد کرد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اضافه کرده است: با این اعمال وحشیانه و ددمنشانه از سوی دشمنان، نور فروزان اندیشه متعالی شاگردان این مکتب رهایی بخش روز به روز تابنده تر خواهد شد و جرثومه فساد و تباهی جامعه بشری یعنی اسرائیل غاصب را به حول و قوه الهی بر روی کره زمین محو خواهند کرد.

ماموستا کلشی نژاد با تبریک و تسلیت این ضایعه به محضر مقام معظم رهبری و خانواده معزز این شهید والا مقام، نیروهای مسلح و جامعه علمی و همه ملت عزیز ایران، علو درجات را برای شهید فخری زاده مسالت کرده است.

به گزارش ایرنا، تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر  خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =