عاملان شهادت دکتر فخری زاده به سزای اعمال خود می رسند

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شهادت محسن فخری زاده دانشمند فرزانه کشور گفت: عاملان این جنایت نیز مجازات و به سزای اعمال خود خواهند رسید تا درس عبرتی برای همه دشمنان نظام اسلامی باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز شنبه در شور عمومی فرماندهی که به صورت ویدئوکنفرانسی در سالن فجر ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، افزود: قطعا راه این شهید بزرگوار ادامه دارد؛ جوانان این سرزمین و دانشمندان ایران اسلامی راه این شهید بزرگوار و همه شهدا را ادامه خواهند داد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: بار دیگر آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی دشمنی خود را با مردم و کشور ما نشان دادند ولی باید بدانند که به زودی عاملان این جنایت، شناسایی، دستگیر و به سزای اعمالشان خواهند رسید.

سردار اشتری با بیان اینکه دستگاه های متولی و همکارانم با تمام توان، برای شناسایی و دستگیری عاملان شهادت دکتر "فخری زاده" اقدام خواهند کرد، تاکید کرد: قطعا راه این شهید بزرگوار ادامه دارد؛ جوانان این سرزمین و دانشمندان ایران اسلامی راه این شهید بزرگوار و همه شهدا را ادامه خواهند داد و عاملان این جنایت نیز مجازات و به سزای اعمالشان خواهند رسید تا درس عبرتی برای همه دشمنان نظام اسلامی باشد.

فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: به برکت خون شهدا هر روز عزت این انقلاب و نظام اسلامی، افزون تر و عزم ما در پاسداشت ارزش های والای نظام و انقلاب جزم تر می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به کسانی که دلبسته و وابسته مذاکره و سازش با دشمنان هستند، عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد به مذاکره و سازش با دشمنان ایران اسلامی دلبسته اند اما باید بدانند که دشمنان در هر فرصتی مترصد ضربه زدن به ما هستند و نباید از توطئه آنان غافل شویم.

فرمانده نیروی انتظامی با تشریح شخصیت علمی و انقلابی دکتر "فخری زاده"، به پیام مقام معظم رهبری در پی شهادت این شهید دانشمند اشاره و بیان کرد: قطعا مطابق فرمایش معظم له، عاملان شهادت این دانشمند فرزانه به سزای اعمالشان خواهند رسید؛ و ما در تداوم مسیر شهدا مصمم تر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بدانیم که دشمن از هر خلائی برای ضربه زدن به ما استفاده می کند، خاطر نشان کرد: باید از سرمایه های این نظام و انقلاب اسلامی صیانت کنیم و از توطئه های معاندان و دشمنان غافل نشویم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در ادامه بررسی آخرین وضعیت های ماموریتی ناجا را محور اول شور عمومی فرماندهی اعلام و اظهار کرد: از این فرصت استفاده کرده  و از زحمات و اقدامات همه همکارانم در این ایام تشکر و قدردانی می کنم؛ از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، نیروی انتظامی با تمام توان وارد میدان مقابله و پیشگیری از این ویروس منحوس شد و ضمن اجرای ماموریت های ذاتی خود، ماموریت هایی را که به واسطه شیوع ویروس کرونا برای نیروی انتظامی نیز تعریف شد، به درستی و با تمام توان و قوا دنبال و اجرایی کرد.

سردار اشتری با اشاره به اعمال محدودیت های جدید همزمان با دور جدیدی از شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد: از هفته گذشته (اول آذرماه) که محدودیت های جدیدی جهت مقابله با این ویروس منحوس و قطع زنجیره بیماری کرونا آغاز شد، پلیس نیز با تمام توان و قوا وارد میدان عمل شد. به طوری که ضمن اعمال محدودیت های ترافیکی به نوعی به اجرای سایر مصوبات ستاد ملی کرونا نیز نظارت دارد.

وی با اشاره به حضور مدوام در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا و پیگیری مصوبات مربوطه یادآور شد: امروز به واسطه حضورم در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، به بخشی از تلاش و زحمات همکارانم و نقش اثرگذار آنان در مقابله با ویروس منحوس کرونا اشاره کردم؛ در واقع نیروی انتظامی عهده دار اجرای بخش اعظمی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است.

سردار اشتری با بیان اینکه با تمام توان در کنار مدافعان سلامت و کادر درمانی هستیم، افزود: قدردان زحمات کادر پزشکی و درمانی کشور در این ایام هستیم و تا ریشه کن شدن این ویروس منحوس و قطع زنجیره ای بیماری به مردم خدمت و مجاهدانه پای کار هستیم و آماده تر از همیشه ماموریت ها را دنبال و اجرایی می کنیم.

برای خدمت به مردم لحظه ای درنگ نمی کنیم

فرمانده ناجا با بیان اینکه پاسخگویی به انتظارات رهبری را اولویت  جدی می دانیم، گفت: امروز "مدافعان نظم و  امنیت" دوشادوش "مدافعان سلامت" در راستای صیانت از سلامت جامعه پای کار هستند و در خدمت به مردم لحظه ای درنگ نمی کنیم.

سردار اشتری اظهار داشت: پاسخگویی به انتظارات و مطالبات مقام معظم رهبری را اولویت دارترین رویکرد می دانیم؛ معظم له بر ارتقاء اشراف اطلاعاتی، مقابله با ناامن کنندگان جامعه، تلاش برای کاهش سرقت و استرداد اموال به مالباختگان، ارائه مطلوب ترین خدمات به مردم، رسیدگی به وضعیت معیشتی کارکنان تاکید ویژه ای دارند و ما نیز مبنا و محور اولویت های ماموریتی مان را پاسخگویی به انتظارات و دغدغه های فرماندهی معظم کل قوا قرار داده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه باید خداوند را به واسطه وجود پربرکت رهبری فرزانه شکرگزار باشیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری به واقع دلسوز مردم و همه نیروهای مسلح از جمله نیروهای پلیس هستند و همواره بر لزوم تعریف سازوکاری در راستای  ارتقاء آرامش و امنیت مردم تاکید و توصیه دارند.

وی با بیان اینکه رویکرد پلیس اقتدار توأم با رأفت و مهربانی است، افزود: در برابر هنجار و قانون شکنان با اقتدار ظاهر می شویم و به کسانی که به پلیس پناه می آورند نیز با رأفت و مهربانی خدمت می کنیم و این خدمت را توفیق بزرگ می دانیم.

سردار اشتری در ادامه با تشریح ماموریت های اولویت دار نیروی انتظامی، بر لزوم "ساماندهی موتورسیکلت سواران" تاکید کرد و گفت: اجرای طرح هایی چون ناظر، با قوت و قدرت ادامه دارد؛ برخورد با هنجارشکنان و قانون شکنان علاوه بر اینکه از وظایف ذاتی و قانونی پلیس است، مطالبه جدی مردم نیز می باشد؛ مردم از پلیس توقع دارند که در مقابل قانون شکنان، هنجارشکنان، متعددیان به حقوق دیگران، با اقتدار و بدون اغماض ظاهر شود.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه خطاب به فرماندهان، مدیران و مسئولان تاکید کرد: با نیروهای زیرمجموعه خود رفتار و منشی "پدرانه" و " برادرانه" داشته، برای صبحت های آنان گوش شنوا داشته و مدام پیگیر احوالات و اموراتشان باشید.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس خاطر نشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، علاوه بر انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، ماموریت هایی را نیز در میدان مقابله با ویروس منحوس کرونا عملیاتی می کنیم، در چنین شرایطی بر صیانت از سلامت سبزپوشان ناجا تاکید دارم و  فرماندهان موظفند که بر اجرای ماموریت ها با رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی ماموریت هایمان را تعطیل نمی کنیم، ادامه داد: امروز "مدافعان نظم و امنیت" دوشادوش "مدافعان سلامت" در راستای صیانت از سلامت  جامعه پای کار هستند و در خدمت به مردم لحظه ای درنگ نمی کنند. بنابراین در چنین شرایطی و در جریان ماموریت ها ممکن است که نیروهای پلیس نیز به ویروس کرونا مبتلا شوند، به صورت ویژه تاکید دارم در صورتی که نیرویی مبتلا شد حتما به امورات درمانی و معیشتی وی و خانواده اش توجه کنید.

سردار اشتری ادامه داد: در چنین شرایطی لازم است که از یکدیگر حمایت کنیم بنابراین در راستای لبیک به تدبیر مقام معظم رهبری شایسته است که اجرای طرح  رزمایش "همدلی مومنانه " تداوم داشته باشد، هر چند که باید بگویم خوشبختانه نیروهای پلیس با  تهیه  بیش از ۹۰ هزار بسته معیشتی در این طرح معنوی مشارکت داشته اند و این روند ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم رسیدگی به خانواده معظم شهدا، ایثارگران، بازنشستگان و متوفیان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار جامعه