بررسی وضعیت جهش تجارت فناوری در نشست سراسری فن بازارها

تهران- ایرنا- پانزدهمین نشست مجازی سراسری آخرین وضعیت طرح جهش تجارت فناوری فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی با هدف بررسی آخرین وضعیت فعالیت‌ این مراکز فردا ۹ آذر برگزار می‌شود.

به گزارش روز شنبه از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری،  شبکه فن بازار جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل تجارت فناوری اقدام به برگزاری نشست فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی  با حضور کارگزاران و نمایندگان فن‌بازارهای سراسر کشور کرده است.  

 نمایندگانی از پارک فناوری پردیس، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، وزارت عتف، تعدادی از فعالان نوآوری و فناوری کشور و نمایندگان فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی  از دیگر مدعوین این نشست که در پارک فناوری پردیس برگزار می شوند، هستند.

در این رویداد قرار است در خصوص  و تجربیات حاصل از اقدامات انجام شده در راستای توسعه و رونق بازار فناوری بحث و تبادل نظر شود،  بخش عمده‌ای از این نشست به اقدامات فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی و بیان تجربیات کسب شده اختصاص دارد.

معرفی مدیران و کارگزاران جدید شبکه فن‌بازار معاونت علمی، بیان تجربیات موفق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش‌روی مرکز شتابدهی از دیگر موضوعات مطرح در این نشست است.

تاکنون ۲۳ فن بازار منطقه‌ای در ۲۳ استان کشور و نیز ۳ فن‌بازار تخصصی ایجاد شده است و نشست‌های سراسری فن‌بازارها به‌صورت دوره‌ای و در راستای همکاری و هم‌افزایی بین این فن‌بازارها و کارگزاران تجارت فناوری برگزار می‌شود.

فن بازار به معنای بازار فناوری، یعنی محلی برای مبادلات تکنولوژی است، در بازار فناوری نیز فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش