۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84127195
۰ نفر

برچسب‌ها

ابتلا و بستری بیماران کرونایی در گیلان روند ثابتی یافت

رشت _ ایرنا_ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون بر اساس آخرین آمارها در بحث آمار ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ در استان به روند ثابتی رسیده ایم.

دکتر مسعود نوروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ٧٣ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری شده اند که در قیاس با چند روز گذشته نشانگر رسیدن به روند ثابت در ابتلا و بستری بیماران کرونا است.  

وی اظهار داشت: اگر پروتکل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بیش از پیش و به خوبی و دقت رعایت شود ما شاهد کاهش آمار ابتلا و بستری بیماران کووید ۱۹ خواهیم بود.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: هنوز برخی پروتکل های بهداشتی را آنطور که باید رعایت نمی کنند که ضروری است همگان اهتمام جدی به مراعات دستورالعمل های پیشگیرانه و ماندن در خانه داشته باشند.

وی بیان داشت: اگر مردم پروتکل ها و محدودیت ها را به درستی رعایت کنند در ماه ها و روزهای آینده به سمت کاهش بسیار محسوس بیماری خواهیم رفت.

نوروزی اظهار داشت: همچنان زدن ماسک، فاصله اجتماعی، شستن دست ها و خودداری از ترددهای غیرضروری و دورهمی ها باید با حساسیت زیادی جدی گرفته شود.

بر اساس آخرین آمار ۴۵۰ بیمار کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها