همیاران سلامت در بیمارستان‌های فارس به یاری بیماران کرونا شتافتند

شیراز - ایرنا- کمبود نیروی همراه برای مراقبت و پرستاری از بیماران کرونا مهمترین چالش‌ پیش روی بیمارستان‌ها در دوران همه گیری کرونا است. همیاران سلامت طرحی است که با فراخوان عمومی از شهروندان می‌خواهد تا به یاری این بیماران بشتابند ، اجرای این طرح تاثیر بسزایی در مراقبت از بیماران فارس داشته است.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز شنبه از همراهی همیاران سلامت با مدافعان سلامت در بیمارستان های استان فارس خبر داد و بیان داشت : روند افزایشی موارد ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های استان،   همراهی همیاران سلامت با مدافعان سلامت را فزونی بخشیده است.

 حجت الاسلام  حمید مقامی گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس، بیمارستان‌ ها و کادر درمان بی وقفه برای مقابله با این بیماری و ارایه خدمت به بیماران ایثارگرانه فعالیت می ‌کنند، در این میان یکی از الزامات بیمارستان ‌ها برای تسریع بهبود بیماران بستری، ارایه خدمات مراقبتی، حمایتی و عاطفی در کنار خدمات درمانی تخصصی است؛ وظایفی که در شرایط عادی از سوی همراهان بیمار ایفا شده و در روزهای کرونایی نبود آن کاملا محسوس است.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این خصوص نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری بسیج جامعه پزشکی و موسسه فرهنگی تبلیغی نصیر، عزم یک کار جهادی در بخش های کرونا بیمارستان های شیراز را آغاز کرده و طی فراخوانی با عنوان «همیاران سلامت» از مردم برای انجام خدمات جهادی برای بیماران کرونایی دعوت کرد که با استقبال پرشور مردم مواجه شد.

او ادامه داد: فعالیت جهادی این طرح از دوم آذرماه در بیمارستان نمازی با آموزش «همیاران سلامت» آغاز و استقبال مسوولان بیمارستان و کادر درمان این بیمارستان را به همراه داشت.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به ممنوعیت حضور همراهان بیمار در بخش ‌های کرونایی، گفت: این همراهی و حمایت خالصانه از سوی نیروهای مردمی داوطلب و جهادگر، در قالب طرح همیاران سلامت در برخی از بیمارستان ‌های شیراز ارایه می ‌شود.

حجت الاسلام مقامی افزود: شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور و نیاز بالای بیمارستان ‌ها و کادر درمان به کمک ‌های جهادی و داوطالبانه، طرح همیار سلامت ضمن اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و تحت نظارت بیمارستان با هدف کمک رسانی به جامعه پزشکی و پرستاری، کمک در ایجاد روحیه مثبت و حمایت عاطفی بیماران بستری و یاری رسانی در امور شخصی، حمایتی و مراقبتی بیمار آغاز به کار کرد.

مقامی بیان کرد: امیدواریم با همکاری جدی ‌تر مردم استان فارس در عمل به توصیه ‌های بهداشتی و همراهی آنها در اعمال محدودیت ‌های سراسری مصوب و همچنین نظارت دقیق دستگاه‌ های اجرایی و نهادهای متولی استان، در اجرای هرچه مطلوب ‌تر پروتکل‌ ها، شاهد توقف شیوع گسترده بیماری در استان فارس باشیم.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید به اینکه داوطلبان طی جلسه آموزشی نسبت به ماهیت کار و نوع فعالیت و همچنین نحوه حفاظت فردی توجیه می ‌شوند، گفت: داوطلبان طرح همیاران سلامت نیاز به تخصص خاصی ندارند، چراکه همان کاری را انجام خواهند داد که یک همراه برای بیمار انجام می ‌دهد.

داوطلبان می توانند برای هماهنگی و نام نویسی در این طرح با شماره های ۰۹۱۷۹۹۹۹۵۵۸ - ۰۹۱۷۹۱۰۸۲۲۰ واحد جذب و گزینش موسسه نصیر تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها