بارش نزولات آسمانی در آذربایجان‌غربی به ۲.۳ برابر سال گذشته رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال آبی جاری /اول مهر ۱۳۹۹/ تاکنون ۸۳.۵ میلیمتر بارش در استان ثبت شده که ۲.۳ برابر سال آبی گذشته است.

اتابک جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مدت مشابه سال آبی گذشته ۳۶ میلیمتر بارش ثبت شده بود که امسال این میزان ۴۷.۵ میلیمتر بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: میزان بارش نزولات آسمانی در سال آبی جاری از رشد ۱۷ درصدی و ۱۲ میلیمتری نسبت به متوسط درازمدت برخوردار است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از ثبت ۱۶۳ میلیمتر بارش در حوضه آبریز زاب در جنوب آذربایجان غربی خبر داد و بیان کرد: در این حوضه شاهد رشد ۱۴۰ درصدی نسبت به سال گذشته و ۳۱ درصدی نسبت به متوسط درازمدت هستیم.

وی ادامه داد: در حوضه آبریز دریاچه ارومیه نیز در سال آبی جاری ۱۰۳ میلیمتر بارش ثبت شده که ۱۷۱ درصد و ۶۵ میلیمتر بیشتر از سال گذشته و ۳۶.۵ درصد بیشتر از میانگین درازمدت برآورد می شود.

جعفری گفت: حوضه آبریز رود ارس کمترین بارش را در سال آبی جاری به خود اختصاص داده و ۲۹ میلیمتر بارش در این حوضه ثبت شده است.

وی افزود: میزان بارش در این حوضه نسبت به سال گذشته ۶.۵ میلیمتر بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا، ۲۷ پایگاه ثبت بارش توسط شرکت آب منطقه ای در مناطق مختلف آذربایجان غربی راه اندازی شده که میزان بارش ها را به صورت روزانه ثبت و گزارش می کند.

متوسط بارش نزولات آسمانی در آذربایجان غربی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیمتر در سال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =