۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۶
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84127135
۰ نفر

برچسب‌ها

تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان کاهش یافت

کرمان - ایرنا - جانشین استاندار در ستاد کرونا کرمان گفت: با اعمال محدودیت های جدید از هفته گذشته تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا و افراد فوت شده کاهش پیدا کرده است و محدودیت ها تا بهتر شدن وضعیت ادامه دارد.

به گزارش ایرنا ، محمد صادق بصیری روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان کرمان افزود: باید سبک جدیدی از زندگی را یاد بگیریم و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی از حضور و برگزاری در میهمانی ها و دور همی ها خود داری کنیم.

وی تاکید کرد: مردم در بحث محدودیت‌های ترافیکی و تردد خودروها در استان کرمان به خوبی عمل کرده اند که باعث سیر نزولی بیماری در استان شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به کاهش فعالیت در ادارات تصریح کرد: فعالیت ادارات آنطور که گفته می شود، تعطیل نیست و باید با حداقل نیروها فعالیت انجام شود.

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا ادامه داد: در حال حاضر ۶۱ درصد تخت های ای سی یو کشور در شرایط پیک بیماری در اختیار بیماران کرونایی بوده و ۲ هزا رو ۲۰۰ تخت آی سی یو نیز اضافه شده و کشور از هر جهت برای کاهش بیماری آماده است.

در بحش پیشگیری از کرونا باید فعالیت جدی انجام شود

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در کشور به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تاکنون ۵۶ نفر مورد قطعی فوت داشته ایم و آمار استان کرمان مانند کشور است اما در تعداد موارد مثبت به بیماری کووید ۱۹، آمار استان بالاتر است.

نوذر نخعی افزود: تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان کرمان، با وجود افزایش مبتلایان،  بالاتر از کشور نیست که نشان می دهد اقدامات درمانی و بیمارستان ها نسبتا خوب است.

وی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان تصریح کرد: این آمار نشان می دهد که باید در بحش پیشگیری فعالیت بیشتر و جدی تری داشته باشیم.

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت:  هم اکنون در پیگ فعلی بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان ۷۶ درصد افزایش را نسبت به پیک اول بیماری مشاهده می کنیم و ضمن اینکه ما پیک اول را نسبت به کشور به شکل جدی نداشتیم و اکنون رسما پیک دوم را داریم.

وی تاکید کرد: لغو گردهمایی های کوچک مانند رستوران و میهمانی ها، مراسم ترحیم، عروسی، تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس، محدودیت مرزی و پیشگیری از گسترش بیماری از یک کشور به کشور دیگر، لغو تجمع های انبوه، افزایش دسترسی به ماسک و سایر وسایل پیشگیری، آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی از جمله اقدامات اثربخش دولت ها برای مهار شیوع کرونا در سطح دنیا محسوب می شود.

نخعی افزود: نتیجه اقدامات بین هشت تا ۱۲ روز خود را نشان می دهد که شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوت شدگان ویروس کرونا هستیم  که حاصل تلاش مردم و مسئولان است و در ورت رعایت کامل پروتکل ها و تشدید محدودیت ها منحنی آمار کرونا نزولی خواهد شد.

اخبار مرتبط

  • جنگ تن به تن با کرونا

    جنگ تن به تن با کرونا

    کرمان - ایرنا - شیوع بیماری کرونا در اغلب استان های کشور از جمله کرمان طی روزهای اخیر به…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها