۱۲ هزار واحد تولیدی به همت بنیاد برکت امسال احیا می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: احیای ۱۲ هزار واحد تولیدی در کشور به همت این بنیاد به منظور توسعه اقتصادی و اشتغالزایی تا پایان امسال در دستور کار است.

به گزارش ایرنا، امیرحسین مدنی روز شنبه در آیین آغاز فعالیت مجدد یک کارخانه چاپ، برش و بسته‌بندی کاغذ حرارتی به عنوان یکی از واحدهای صنعتی احیا شده در استان سمنان افزود: تا به امروز ۶۰ درصد از ۱۲ هزار واحد تولیدی برنامه‌ریزی شده احیا شد.
وی بیان کرد: بازگرداندن ۸۰ بنگاه متوسط صنعتی به چرخه تولید هم در حال انجام است.
وی از تخصیص ۱۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای احیای واحدهای صنعتی در کشور خبر داد و ابراز داشت: با احیای این تعداد واحد تولیدی خرد و متوسط، فرصت‌های کسب و کار برای ۴۱ هزار متقاضی فراهم می‌شود.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز با اختصاص ۱۲ هزار میلیارد ریال، ۲۶ هزار شغل در بخش احیای واحدهای خرد و متوسط صنعتی ایجاد شده است و با اختصاص چهار هزار میلیارد ریال اعتبار باقی‌مانده، ۴۱ هزار شغل پیش‌بینی شده تا پایان امسال محقق خواهد شد.
مدنی افزود: بنیاد برکت امسال سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی با ۱۳۰ بنگاه صنعتی متوسط را در دستور کار خود دارد که ۸۰ واحد از این تعداد پیش از این تعطیل بودند و پس از احیا به چرخه تولید بازگشتند.
وی اظهار داشت: با مشارکت بنیاد برکت فعالیت کارخانه نوین پیوست پاسارگاد در شهرک صنعتی یاتری شهرستان آرادان استان سمنان پس از مدتی تعطیلی از سر گرفته شد.

اشتغال ۲۵۰ نفر با احیای واحد تولید کاغذحرارتی در آرادان
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، احیا و فعالیت مجدد این کارخانه در آرادان، اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را برای ۲۵۰ نفر ایجاد کرده است.
مدنی ادامه داد: فعالیت این کارخانه در شهرشتان آرادان در زمینه چاپ، برش و بسته‌بندی انواع کاغذهای حرارتی از ابتدای امسال به دلیل نوسانات نرخ ارز، رکود ناشی از کرونا و افزایش قیمت مواد اولیه تعطیل شده بود.
وی یادآور شد: با فعالیت مجدد این کارخانه نیاز کشور به واردات انواع کاغذهای حرارتی دستگاه‌های پوز، فاکتورهای خرید و عابر بانک‌ها از کشورهایی مانند ترکیه و هند رفع شد.
مدنی تاکید کرد: این واحد صنعتی ظرفیت عرضه سالانه ۴۰ میلیون رول کاغذ حرارتی را دارد و میزان سرمایه‌گذاری کل در آن ۲۵۰ میلیارد ریال است.

افتتاح همزمان ۳۰۰ طرح اشتغالزا در گرمسار و آرادان
مدیرعامل بنیاد برکت همچنین در جریان سفر خود به استان سمنان ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و روستایی شهرستان‌های گرمسار و آرادان به شکل همزمان افتتاح کرد.
مدنی درباره این طرح ها گفت: افتتاح این ۳۰۰ طرح اجتماع‌محور موجب ایجاد ۹۰۰ شغل در ۶۶ روستای هدف این دو شهرستان شده است.
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی برای ایجاد این تعداد شغل گفت: ۹۰۰ فرصت شغلی در رسته‌های همچون پرورش دام، تولید پوشاک، صنایع دستی، فرش دستبافت، زنبورداری و مشاغل فنی و خدماتی ایجاد شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت در ادامه تاکید کرد: ایجاد ۱۹۰ هزار شغل تا پایان امسال هدف‌گذاری شده که ۱۸۰ هزار شغل در بخش خرد و خانگی و ۱۰ هزار شغل دیگر در حوزه واحدهای صنعتی بزرگ است.
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۳۶۷ طرح را با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۸۸ میلیارد ریال در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات در استان سمنان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها