اعتبار ویژه خدمات شبکه آزمایشگاهی برای اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان

تهران- ایرنا- تمامی اعضای هیات علمی و دانشجویان سراسر کشور به مناسبت روز دانشجو و هفته پژوهش از اعتبار ویژه خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند می شوند.

به گزارش روز شنبه از شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهش کاربردی و اثربخش، نیازمند آزمون و ارزیابی است، برای آن‌که پژوهشگر بتواند نتایجی قابل اعتنا، مقیاس‌پذیر و راه‌گشار ارایه دهد، نیاز به انجام آزمایش‌هایی است که گاه مستلزم تکرار است یا تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته‌ای را می‌طلبد؛ تجهیزاتی که ممکن است به سهولت در دسترس نباشند.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به همین نیاز مبرم، ضمن گرد هم آوردن خانواده‌ گسترده آزمایشگاه‌های سراسر کشور با حوزه‌های فناوری گوناگون از یک سو و جامعه پژوهشگران و دانشگاهیان و فناوران از سوی دیگر، راه را برای توسعه پژوهش‌های فناورانه هموار کرده است.

این شبکه، ضمن حمایت از مراکز آزمایشگاهی به شکل‌هایی گوناگون زمینه‌ را برای حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور نیز فراهم کرده است تا خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز، کیفی و در زمان مناسب در اختیار پژوهشگران کشور قرار گیرد.

بر همین اساس ارایه‌ اعتبارات دریافت خدمات آزمایشگاهی جزو اولویت‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است. این اعتبارات و تسهیلات، به مناسبت‌ها و در بازه‌های زمانی گوناگون به فعالان زیست‌بوم پژوهش و نوآوری کشور ارائه می‌شود.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که بستری برای حضور نزدیک به ۷۶۰ مجموعه آزمایشگاهی را فراهم آورده است، در راستای حمایت از توسعه پژوهش‌ و فناوری و به مناسبت روز دانشجو و هفته پژوهش، اعتبار ویژه ای را به اعضای هیات علمی و دانشجویان سراسر کشور ارائه می‌دهد.

تاکنون بیش از ۱۰۳ هزار عضو باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی از اعتبارات و طرح‌های متنوع این شبکه استفاده کرده‌اند. در این طرح دانشجویان و اعضای هیات علمی می توانند تا ۲۵ آذرماه با ثبت نام در باشگاه مشتریان و انتخاب طرح مربوطه از اعتبار ۵ میلیون ریالی با تخفیف ۹۰ درصدی استفاده کنند.

همچنین برای حمایت از پژوهشگران و نخبگان جوان کشور، همه اعضای هیات علمی جوان که کم‌تر از ۵ سال از تاریخ شروع فعالیت آن‌ها به عنوان هیات علمی گذشته است، می توانند از طریق باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی از اعتبار ۶۰ میلیون ریالی با تخفیف ۷۵ درصد بهره‌مند شوند.

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پلتفرم به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش