مرمت اضطراری کاخ تاریخی مروارید کرج در دستور کار قرار گرفت

کرج - ایرنا- سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز اعلام کرد که مرمت اضطراری مجموعه کاخ تاریخی مروارید واقع در مهرشهر کرج در دستور کار قرار گرفت.

عباس نوری روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طبق پیگیری های انجام شده، بودجه ای حدود ۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره کل امور پایگاه های پژوهشی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی برای تعمیر  کاخ تاریخی مروارید اختصاص یافته است.

وی بیان داشت: اولویت اصلی با مرمت و حفاظت گنبد مرکزی این بنای تاریخی  است که با برگزاری نشست  شورای فنی این مهم بررسی خواهد شد تا پوشش مناسبی برای آن در نظر گرفته شده و از آسیب های احتمالی جلوگیری به عمل آید.

نوری گفت: همچنین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز به عنوان نهاد متولی آثار تاریخی، به طور جد درصدد تکمیل و تجهیز مجموعه کاخ مروارید با همکاری شهرداری کرج است.

کاخ مروارید مربوط به دهه ۴۰ شمسی از آثار ارزشمند تاریخی کشور بوده که با سبک معماری ویژه در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار در مهرشهر کرج ساخته شده که براثر حوادث طبیعی مانند بارش ها و تغییرات جوی دچار آسیب هایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها