۶۷ درصد جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد غربالگری کرونا شدند

مشهد- ایرنا- مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۷۷.۶ درصد افراد پرخطر و ۶۷.۵ درصد کل جمعیت زیرپوشش این دانشگاه تحت غربالگری کرونا قرار گرفته‌اند.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمدحسن درخشان با بیان اینکه از مجموع پنج میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت زیرپوشش این دانشگاه یک میلیون و ۱۹۸ هزار نفر در گروه‌های پرخطر و خاص قرار دارند افزود: تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت زیرپوشش این دانشگاه در مرحله سوم مورد غربالگری کووید ۱۹ قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه مرحله سوم غربالگری ویروس کرونا از مرداد ماه امسال در تمام مناطق زیرپوشش این دانشگاه و با اولویت بیماران مزمن آغاز شده ‌است ادامه داد: در این برنامه گروه‌های پرخطر شامل بیماران دیابتی، دارندگان بیش فشاری خون،  زنان باردار، سالمندان و افراد با نمایه توده بدنی بالاتر از ۴۰ سال و کودکان کمتر از پنج سال در اولویت قرار گرفته‌اند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس این برنامه علاوه بر غربالگری کووید ۱۹ ارائه خدمات سلامت به افراد جامانده به صورت غیر حضوری انجام می‌شود که در موارد لزوم طبق دستورالعمل وزارت بهداشت در برخی مراقبت‌ها از افراد جهت دریافت خدمت حضوری دعوت به عمل می‌آید.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۹۳۵ هزار و ۷۹۹ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و با فوت ۳۹۱ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۷ هزار و ۴۸۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۶۴۸ هزار و ۸۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها