مجتمع راکد پرورش قارچ صحنه با هشت میلیارد تومان احیا شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از راه‌اندازی مجتمع راکد پرورش قارچ مروارید واقع در شهرستان صحنه خبر داد و گفت: این مجتمع با هشت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و با ظرفیت ۴۲۰ تن سالیانه در مرحله اول راه‌اندازی شد.

«نوربخش حاتمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مجتمع دارای ۱۲ سالن پرورش قارچ بوده که در هر سالن به صورت طبقاتی پرورش قارچ با فناوری و امکانات جدید انجام می شود.

او گفت: برای راه اندازی این مجتمع هشت میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام گرفته که شامل یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان دریافت تسهیلات و مابقی آورده مجری طرح است.

به گفته او، این مجتمع در مرحله اول راه‌اندازی اشتغالزایی مستقیم ۳۲ نفر را فراهم کرده است.

او گفت: راه اندازی این مجتمع نمونه ای خوب از تلاش و همت به سمت تحقق جهش تولید است.

حاتمی با بیان اینکه برنامه سه ساله سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه توسعه بخش کشاورزی و ارتقاء تولید است، گفت: هدف پایداری تولیدات کشاورزی و ایجاد اشتغال است که بخش کشاورزی پتانسیل بالایی جهت اشتغالزایی دارد.

وی گفت: راه اندازی واحدهای راکد یکی از برنامه های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی استان بوده و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را برای بازگشت به چرخه تولید و اشتغال حمایت می کنیم.

حیدری مجری این مجتمع نیز از حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان در راه اندازی مجتمع قدردانی کرد و با اشاره برنامه راه اندازی فازهای توسعه این مجتمع برای ایجاد اشتغال بیشتر گفت: اهدافی هچون برندسازی و راه اندازی صادرات را دنبال می کنیم.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها