میدانی در شهر مهاباد اردستان به نام شهید فخری‌زاده نامگذاری شد

کاشان- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مهاباد از توابع شهرستان اردستان گفت: بر اساس تصمیم شورای اسلامی و شهرداری یک میدان این شهر به نام شهید محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته‌ هسته‌ای نامگذاری شد.

محمد فایضی مهابادی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ️در راستای ارج نهادن به مقام والای شهید فخری‌زاده که دیروز مورد ترور ناجوانمردانه و نفرت‌انگیز عوامل مزدور و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت، ابتدا قرار شد یکی از میدان‌های شهدا و آب‌نما به نام وی تغییر یابد.

وی تصریح کرد: با بررسی‌های بیشتر، میدان شهدا یا شهرداری واقع در بلوار شهید سلیمانی و مسیر گلزار شهدای مهاباد که بزرگتر از میدان ‌آب‌نماست به نام این شهید والامقام مزین شد.

شهید فخری‌زاده که هنگام شهادت ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عهده‌دار بود اصالت مهابادی دارد و از قدیم اقوام وی در محله‌ای به نام فخری در این شهر سکونت داشتند.

به گفته معتمدان محلی، خانواده این شهید در دهه ۳۰ خورشیدی از شهر مهاباد به قم مهاجرت کردند.

تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر  خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

شهر مهاباد با جمعیت حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۲ کیلومتری شمال غربی شهرستان اردستان واقع است و ۲ سال پیش به بخش ارتقا یافت.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها