دورهمی‌ها عامل انتقال ویروس کرونا و خبرهای کوتاه از شمال اصفهان

کاشان - ایرنا - افزایش کرونایی‌های اردستان به هزار نفر، کشف حدود یک کیلوگرم هرویین، هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی نسبت به دورهمی ها، تجهیز بیمارستان متینی به دستگاه پیشرفته آندوسکوپی بینی و سینوس عناوین خبرهای کوتاه روز شنبه شهرستان‌های شمال اصفهان است.

کرونایی‌های اردستان به افزون بر یک هزار نفر رسیدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴ بیمار شامل پنج نفر از اردستان، چهار نفر زواره و پنج نفر از بخش مهاباد شناسایی شده‌اند.

حسن ذبیحی افزود: با شناسایی این افراد مجموع بیماران کووید ۱۹ شناسایی شده در شهرستان اردستان به یک هزار و ۱۲۵ نفر رسید.

تاکنون ۹۶۳ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده اند و تا امروز سه هزار و ۲۴ آزمایش تشخیص بیماری کووید ۱۹ در شهرستان انجام شده است.

وضعیت اردستان از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ همچنان قرمز است.

۱۶ نفر در نطنز کرونایی شدند

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نطنز اعلام کرد: بر  پایه آزمایش‌های تشخیصی از ۲۷ نمونه ارسالی در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نمونه کرونا مثبت گزارش شده است که از این تعداد ۱۰ نفر از بخش امامزاده و ۶ نفر از بخش مرکزی هستند.

بر این پایه، شمار بستری در بیمارستان خاتم الانبیاء، فاطمیه بادرود و دیگر مراکز درمانی ۴۸ نفر است.

کشف نزدیک به یک کیلوگرم هرویین در کاشان

فرمانده انتظامی کاشان گفت: نزدیک به یک کیلوگرم هرویین با دقت عمل و هوشیاری ماموران پلیس راه آهن کاشان از ۲ نفر قاچاقچی که اقدام به بلع و انباری کرده بودند، کشف شد.

سرهنگ حسین بساطی افزود: ماموران پلیس راه آهن شهرستان حین گشت‌زنی هدفمند در داخل سالن، به ۲ نفر از مسافران به مقصد کاشان مظنون شدند که با رعایت حقوق شهروندی آنان را برای بررسی موضوع به گیت پلیس هدایت کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به حالت‌های ظاهری و جسمانی این افراد، ماموران که به حمل مواد مخدر با استفاده از روش بلعیدن مظنون بودند، پس از مراقبت‌های ویژه، این مقدار هرویین آب‌بندی شده از معده آنان استخراج کردند.

در ۶ ماه نخست امسال ۸۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان کاشان کشف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

بیمارستان متینی کاشان به دستگاه پیشرفته آندوسکوپی مجهز شد

رییس بیمارستان متینی کاشان از تجهیز این بیمارستان به دستگاه پیشرفته آندوسکوپی بینی و سینوس خبرداد و گفت: برای خرید این دستگاه ۲۴ میلیارد ریال از محل اعتبارهای دانشگاه علوم پزشکی کاشان هزینه شده است.

داود آقادوست افزود: این دستگاه که یکی از پیشرفته‌ترین و به روزترین دستگاه‌های آندوسکوپی سینوس است در درمان بیماری‌های بینی و سینوس استفاده می‌شود.

دورهمی‌های خانوادگی عامل مهم انتقال و شیوع بیماری کووید ۱۹

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با هشدار نسبت به برگزاری دوررهمی‌های خانوادگی گفت: این اقدام یکی از علت‌های مهم انتقال ویروس کرونا و شیوع بیماری کووید ۱۹ است.

سیدعلی‌رضا مروجی افزود: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا  باید دورهمی‌ها را به تعویق انداخت و از سلامت خود، خانواده و همشهریان محافظت کنیم.

وی با بیان اینکه این روند باعث تعطیلی ۲ هفته‌ای و محدودیت‌های جدید شده است، تصریح کرد: همه در جامعه و در خانه‌ها با یک همت والا باید کرونا را ریشه‌کن کنیم.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در کاشان از حدود سال ۱۳۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری و تصویری شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها