بسیج همیشه در عرصه خدمت‌رسانی به مردم خوش درخشیده است

تهران- ایرنا- معاون اجرایی ارتش با بیان اینکه بسیج همیشه در عرصه خدمت رسانی به مردم خوش درخشیده است و محل اتکا و عصای دست ملت ایران است، گفت: تا فتنه‌های داخلی و خارجی وجود دارند بسیج هم خواهد بود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ محمد محمودی روز شنبه در گردهمایی فرماندهان بسیج و بسیجیان کوی‌های سازمانی ستاد ارتش با بزرگداشت سالروز تاسیس بسیج و گرامیداشت ۷ آذر، روز نیروی دریایی ارتش اظهارداشت: هر جا تفکر بسیجی مطرح است در آنجا خدا محور است و انسان احساس تقرب بیشتری به خدا دارد و خدا را شاکریم که با این فرهنگ پیوند خورده‌ایم.

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت نقش بسیج در جامعه و نسل جوان امروز افزود: بسیجیان عزیز همواره در عرصه‌های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی و بویژه خدمت‌رسانی و مردم یاری حضوری گسترده داشته و تلاش می‌کنند با اجرای برنامه‌های تاثیرگذار، ‌ ماموریت‌های محوله را به نحو احسن انجام دهند.

محمودی با اشاره به روز ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج در سال ۵۸ گفت: تقریبا یک سال قبل از آغاز جنگ تحمیلی، بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام (ره) تشکیل شد و امروز بسیج به دهه پنجم خود رسیده است و پنج دهه یعنی دوره پختگی و قدرتمندی.

امروز بسیج چون نگینی در جهان می‌درخشد

محمودی با بیان اینکه امروز بسیج چون نگینی در جهان می‌درخشد، ادامه داد: هدف از تشکیل بسیج، پاسداری از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی است. امروز در ارزیابی از کارنامه بسیج، این نهاد اجتماعی اسلامی نقش‌آفرینی‌های ماندگاری در پیروزی‌های ۸ سال دفاع مقدس، محرومیت‌زدایی در نقاط کمتر برخوردار کشور و محور مقاومت در عراق و سوریه را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه از حرکت‌های جهادی و کمک‌های مومنانه گروه‌های جهادی بسیج در جریان شیوع ویروس منحوس کرونا و کمک مجدانه آنان به کادرهای درمانی و اقشار آسیب‌پذیر جامعه قدردانی کرد و افزود: هرجا ارزشی شکل گرفته است بسیج در آنجا در صف اول است. در محرومیت‌زدایی، خدمت، امدادرسانی و مردم یاری همواره بسیج سر از پا نشناخته حضور داشته و دارد.

محمودی با اشاره به نقش بسیج در دفاع مقدس اظهار کرد: اخلاص و از خودگذشتگی بسیجیان انقلاب اسلامی را بیمه کرد و از زمانی که بسیج به میدان آمد همه چیز در جبهه‌ها متفاوت شد و دفاع جانانه، غیرتمندانه، شجاعانه با توکل برخدا از مکتب، میهن و ملت اسلامی به اوج خود رسید.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین حسین صنعت‌پور امیری رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش ضمن گرامیداشت هفته بسیج و محکوم کردن عمل دشمنان کوردل در به شهادت رساندن دانشمند و نخبه هسته‌ای محسن فخری‌زاده تصریح کرد: تجربه نشان داده است که از خون شهیدان رویش‌ها بوجود می‌آید و آگاهی‌بخش است و جای تاسف دارد که پس از چهل سال تجربه هنوز عده ای به غرب حسن ظن دارند.

وی با استناد به روایتی عمل، مال و فرزند را سه دوست مومن خواند و تصریح کرد: عمل تنها دوستی است که در دنیا و آخرت همراهمان می‌ماند و خوشا بحال کسی که اهل عمل صالح است و مجاهدت در بسیج مصداق عمل صالح می‌باشد.

رییس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با تاسیس بسیج، انقلاب اسلامی را بیمه کرد، خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های مهم یک بسیجی، داشتن اخلاص است که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) فرمودند؛ بسیجی یعنی علی(ع) که همه وجودش وقف خدمت در راه اسلام بود.

بنابر این گزارش در ادامه این همایش از فرماندهان بسیج و بسیجیان ممتاز کوی‌های سازمانی ارتش تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار سیاست