سرمربی تیم ملی قایقرانی زنان: فدراسیون نگاه جنسیتی به این رشته ندارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی قایقرانی آبهای آرام گفت: فدراسیون هیچ‌گاه نگاه جنسیتی به ورزشکاران نداشته و امکانات به صورت مساوی بین ملیپوشان مرد و زن تقسیم می‌شود.

«مهسا مجللی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی زنان در شهرستان انزلی اظهار داشت: بعد از مسابقات قایقرانی قهرمانی کشور که در رشته آب‌های آرام برگزار شد نفرات برتر این ماده به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند و فدراسیون تصمیم گرفت با توجه به شرایط سخت کرونایی و همچنین آب و هوای تهران در فصل پاییز بندر انزلی را به‌عنوان محل اردو انتخاب کند. این اردو با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در حال برگزاری است و امیدوارم بتوانیم به سطح بالایی از آمادگی برسیم.

وی بابیان اینکه شیوع و فراگیری کرونا در ایران و جهان تمام مسابقات ورزشی را تحت تأثیر قرار داده است عنوان کرد: بعد از حدود ۹ ماه موفق به برگزاری اردو گروهی شدیم و این کار به راحتی نبود. البته ورزشکاران در این مدت تمرینات خود را به‌ صورت انفرادی برگزار می‌کردند و کادر فنی به‌صورت آنلاین بر عملکرد آنان نظارت داشت. بدون شک تعطیلی چندماهه اردوها بر آمادگی ورزشکاران تأثیر گذاشته است اما باید تا اسفندماه سطح آمادگی ملی‌پوشان را افزایش دهیم تا شاید در مسابقات گزینشی، سهمیه المپیک توکیو کسب شود.

مجللی با اشاره به احتمال کسب سهمیه توکیو گفت: کرونا و تأثیر آن بر ورزش به ‌گونه‌ای بوده که پیش‌بینی مسابقه سخت است. البته این اتفاق تنها برای ایران رخ نداد بلکه ورزشکاران جهان نیز شرایط سختی دارند. نمی‌توانم بگویم در آینده چه خواهد شد اما تلاش ما این است که در آب‌های آرام در توکیو نماینده داشته باشیم. همچنین به دنبال آن هستیم تا در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو نتایج خوبی کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی قایقرانی زناان در پایان با اشاره به توجه ویژه فدراسیون به توسعه این رشته در بین زنان تصریح کرد: قایقرانی یکی از رشته‌هایی است که زنان در آن موفقیت زیادی کسب کردند و شمار آنان نیز هر روز افزایش پیدا می‌کند این نشان از آن دارد که مسئولان فدراسیون نگاه و سوگیری جنسیتی نسبت به زنان ندارند و امکانات تقریباً به‌صورت برابر در بین هر ۲ قشر تقسیم می‌شود.

اردو تیم ملی قایقرانی آب‌های آرام از هفته گذشته در بندر انزلی آغازشده است. این اردو در ۲ بخش زنان و مردان برگزار می‌شود. قایقرانان در چهار ماده، کایاک تک‌نفره ۲۰۰ متر، کایاک تک‌نفره ۵۰۰ متر، کانوی تک‌نفره ۲۰۰ متر و کانوی دو نفره ۵۰۰ متر در رقابت‌های انتخابی المپیک حضور داشته و می‌توانند در این مواد ورزشی برای تیم ملی ایران سهمیه کسب کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار ورزش