آفریقای جنوبی ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد

تهران- ایرنا- وزیر همکاری‌ها و روابط بین المللی آفریقای جنوبی ترور دانشمند ایرانی، «محسن فخری‌زاده» را قویا محکوم و تاکید کرد: قتل هدفمند ایرانی‌ها منجر به صلح نمی‌شود بلکه ناآرامی‌های منطقه را بیشتر می‌کند و عاملان اینگونه اقدامات باید محاکمه شوند.

به گزارش ایرنا، «نالدی پاندور» در بیانیه‌ای مطبوعاتی ضمن محکومیت اقدام تروریستی ترور «محسن فخری‌زاده» گفت: این دومین شهروند برجسته ایرانی است که در سال ۲۰۲۰ به این روش کشته شد. 

وی با بیان اینکه قتل هدفمند ایرانی‌ها منجر به صلح نمی‌شود، اظهار داشت: این اقدامات ناآرامی‌های منطقه را بیشتر می‌کند و عاملان اینگونه اقدامات باید محاکمه شوند.

 وزیر همکاری‌ها و روابط بین المللی آفریقای جنوبی افزود: ما علیرغم ادامه هدف‌گیری ناعادلانه و دخالت خارجی در امور داخلی ایران، از خویشتنداری دولت ایران تمجید می‌کنیم.

پاندور بار دیگر بر تعهد آفریقای جنوبی به صلح و امنیت در خاورمیانه مطابق با رعایت کامل قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد تاکید کرد.

وی با دعوت همه کشورها به گفت‌وگو به جای تقابل جهت برقراری صلح و امنیت پایدار در منطقه خاورمیانه تصریح کرد: آفریقای جنوبی آماده کمک در این زمینه است.

تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار سیاست