انبارهای اختصاصی گمرک اصفهان بیش از ۴ برابر شده است

اصفهان- ایرنا- مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: سال گذشته، هشت انبار اختصاصی زیرمجموعه گمرک در واحدهای تولیدی استان وجود داشت که این تعدادا در سال جاری با رشد بیش از چهار برابری به ۳۴ انبار رسید.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل گمرکات استان اصفهان، روز شنبه به نقل از رسول کوهستانی پزوه افزود: هزینه تخلیه، بارگیری، انبارداری و همچنین زمان ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی  با استفاده از این انبارها کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: انبار اختصاصی با هدف حمایت از تولیدکنندگان و شتاب دادن به ترخیص کالاها در اختیار این گمرک قرار گرفته است.

مدیرکل گمرکات اصفهان اظهار داشت: واحدهای تولیدی بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی می‌توانند کالاهای خود را ترخیص کنند.

وی ادامه داد: هفت هزار و ۳۹۲ تُن کالا به ارزش ۲۱ میلیون و ۹۶۱ هزار دلار در آبان سال جاری از طریق گمرک اصفهان ترخیص شده که از لحاظ وزن بیشترین مقدار در مقایسه با ماه‌های قبل از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بوده است.

وی اضافه کرد: میزان واردات گمرک اصفهان در آبان سالجاری از لحاظ وزن در مقایسه با ماه گذشته، بیش از ۵۰ درصد رشد و در مقایسه با آبان سال گذشته ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.

کوهستانی پزوه با اشاره به تسهیلات گمرک گفت: گمرک اصفهان با شناسایی فعالان مجاز اقتصادی(AEO)  در سال جاری و افزایش آنها  از چهار شرکت(سال ۹۸)  به ۲۱ شرکت، تسهیلات متنوعی به آنها ارائه می‌دهد.

وی ماشین‌آلات خطوط تولید، اجزا و قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی را عمده کالاهای وارداتی گمرکات استان اصفهان اعلام کرد.

به گفته مدیرکل گمرک اصفهان، در هشت ماهه سال  جاری، چین، آلمان، ترکیه ایتالیا و هند مهمترین کشورهای صادرکننده کالا به مقصد گمرک اصفهان بوده‌اند.

وی اظهار داشت: امکان واردات در مقابل صادرات برای صاحبان واحدهای تولیدی فراهم شده است و  آنها بدون دریافت کُد رهگیری بانک  می‌توانند تا ۹۰ درصد لز کالاهای خود را ترخیص کنند.

 

تداوم فعالیت رویه‌های تجاری در گمرک
مدیرکل گمرکات اصفهان همچنین با اشاره دستورالعمل گمرک جمهوری اسلامی در باره فعالیت گمرکات کشور در هفته جاری  افزود : گمرکات استان به‌منظور جلوگیری از وقفه در صادرات کالا و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی با حداقل حضور همکاران فعالیت خواهد داشت.
وی تاکید کرد : فعالیت‌های مرتبط با تجارت خارجی در گمرکات استان بویژه ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌های تولید تعطیل نیست و ضمن حفظ سلامت پرسنل، نحوه حضور کارکنان در چارچوب مصوبات ستاد ملی کرونا  ابلاغ شده است.
 
 کوهستانی پزوه  اظهار داشت : گمرک، مرزبان اقتصادی کشور  است و در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و  با توجه به این که کشور ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد، خدمات این سازمان در شرایط  فعلی ضروریست.

وی تصریح کرد : گمرک اصفهان با اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، در قطع زنجیره شیوع کرونا و در راستای به حداقل رساندن حضور پرسنل خود و استفاده حداکثری از سازمان الکترونیک، خدماتش را به ذینفعان ارائه خواهد داد.

وجود قطب‌های صنعتی نظیر فولاد، منسوجات، هواپیماسازی، لوازم خانگی، رنگ‌سازی و صنایع نظامی از دیگر دلایل اهمیت گمرک اصفهان محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها