ثبت نام در سجام برای مشمولان سهام عدالت اجباری است

مشهد- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) اقدام کنند.

حسین امیررحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشمولان سهام عدالت در استان خراسان رضوی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برای برخورداری از منافع آزادسازی سهام خود، مزایای قانونی و امکان شرکت در رای‌گیری الکترونیکی انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی، باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام نمایند.
وی ادامه داد: این اقدام باید با مراجعه به سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir  یا دفاتر پیشخوان دولت برای سجامی شدن سهام عدالت انجام شود. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: حدود ۶۱ درصد مشمولان سهام عدالت در کشور روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند. 

وی افزود: این روش از سوی ۲ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۹۸۴ سهامدار خراسان رضوی از مجموع سه میلیون و ۹۷۸ هزار و ۱۸۴ مشمول سهام عدالت در این استان انتخاب شده است.

امیررحیمی ادامه داد: طبق قانون، شرکتهای استانی سهام عدالت موظفند برای تعیین اعضای هیات مدیره جدید نسبت به برگزاری انتخابات اقدام نمایند.

وی گفت: برای این منظور افراد واجد شرایط برای عضویت در هیات مدیره که تخصص کافی در زمینه بازار سرمایه را دارا می باشند می‌توانند پس از دریافت کد بورسی با مراجعه به سامانه www.setan.seo.ir یا سایت شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی افزود: در روش غیر مستقیم سهام عدالت،  مدیریت سهام عدالت و اعمال نمایندگی سهامداران، با لحاظ مراتبی از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

وی ادامه داد: در این روش سود یا زیان قابل تخصیص به دارندگان سهام عدالت براساس عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری تخصیص خواهد یافت و با این تفویض اختیار، سهام شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت متعلق به دارندگان سهام توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.
امیررحیمی گفت: شرکتهای سرمایه گذاری استانی مکلف به افزایش سرمایه و پذیرش نزد بازار بورس یا فرابورس می باشند. که این مهم در استان انجام شده و سهام روش غیر مستقیم در صورتی قابل واگذاری و فروش خواهد بود که نماد شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی در بازار سرمایه قابل معامله باشد چرا که این افراد سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خواهند بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها