۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 3091
کد خبر: 84126902
۰ نفر

برچسب‌ها

امحاء ١٢ تن پسماند ویژه کشاورزی در شوشتر

اهواز - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: ١٢ تن ظروف خالی سموم کشاورزی مربوط به شرکت کشت و صنعت کارون با نظارت این اداره برای امحای اصولی انتقال داده شد .

به گزارش شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان بهروز نجاتی بیان کرد : عملیات حمل ، بارگیری و انتقال بالغ بر ١٢ تن از پسماندهای ویژه کشاورزی مربوط به شرکت کشت و صنعت کارون ، با مجوز اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و با حضور و نظارت کامل کارشناس مربوطه این اداره به یکی از شرکت های دارای مجوز زیست محیطی جهت امحاء به روش زباله سوزی استاندارد صورت پذیرفت.

وی  در ادامه افزود : این پسماندها ظروف خالی سموم علف کش سنواتی استفاده شده در کشت و داشت گیاه نیشکر از قبیل سمومی چون آمترین، توفوردی، پاراکوات، گلایفوزیت، و متری بوزین بودند که در طی دو روز با رعایت کامل استانداردهای ایمنی و زیست محیطی و تحت نظارت کارشناس این اداره انتقال داده شدند .

نجاتی گفت : به دلیل آغشتگی این ظروف به سموم و مخاطره آمیز بودن بازیافت آنها تنها روش امحای این دسته از پسماندها زباله سوزی با استفاده از کوره های مخصوص و استاندارد با رعایت موازین زیست محیطی می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها