متوسط تردد ساعتی در راه‌های استان سمنان ۲۳۷ خودرو است

سمنان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: متوسط تردد ساعتی وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان با اعمال محدودیت‌های کرونایی به ۲۳۷ خودرو رسید.

احسان منصورکیایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۵۶ دستگاه ترددشمار، ورود و خروج خودروها را در راه‌های اصلی استان سمنان به ثبت می‌رساند و با اعمال محدودیت‌های کرونایی تردد از یکم آذر تا کنون نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.
وی بیان کرد: از یکم آذر تا کنون با اعمال محدودیت‌های کرونایی، تردد یک میلیون و ۳۷۳ خودرو ثبت شد که نسبت به قبل از محدودیت‌ها روندی کاهشی را نشان می‌دهد.
منصورکیایی ادامه داد: ۳۶ درصد ترددهای انجام شده در جاده‌های استان سمنان طی این مدت مربوط به وسایل نقلیه سنگین بود. 
وی اضافه کرد: ۹ محور ورودی در استان سمنان وجود دارد که با اعمال محدودیت‌ها برای مبارزه با شیوع کرونا، تردد ۱۷۲ هزار خودرو ثبت شد. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
کل راه‌های حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۸۱۶ کیلومتر آزادراه و بزرگراه است.
سالانه ۲۰ میلیون تردد در محور تهران-مشهد ثبت می‌شود.
محدودیت های جدید کرونایی از شنبه اول آذر در ۴۴۸ شهر شامل ۱۶۰ شهر با وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر با وضعیت نارنجی و ۸۰ شهر با وضعیت زرد به مدت دو هفته در حال اجرا است.
بر اساس این محدودیت ها مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل می شوند، ادارات دولتی با حداکثر یک سوم کارکنان فعالیت می کنند، تردد بین شهری با خودروهای پلاک غیربومی ممنوع است و هر گونه تردد با خودرو از ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای قرمز ممنوع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها