ریزش کوه منجر به قطعی آب در شهرستان کوهرنگ شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار کوهرنگ گفت: ریزش کوه در پی بارش شدید باران در شهرستان منجر به تخریب خط لوله و منبع آب روستای مازه سوخته بخش بازفت شد.

مرتضی زمانپور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رفع این مشکل به سبب شدت باران، به راحتی امکانپذیر نیست و آب این روستا همچنان قطع است.

وی افزود: با پایان بارش‌ها و عادی شدن شرایط جوی در منطقه عملیات بازسازی و رفع مشکل آب روستای مازه سوخته در دستور کار قرار می‌گیرد.

زمانپور با اشاره به شدت باران برف و باران در شهرستان کوهرنگ، تصریح کرد: بارش‌ها در ارتفاعات و گردنه‌ها به شکل برف است و منجر به لغزندگی محورهای ارتباطی و کندی ترددها شده است و در مناطق پایین دست به شکل بارش شدید فعال است.

فرماندار کوهرنگ با اشاره به ورود خسارت‌های جزیی به برخی واحدهای مسکونی روستایی، تصریح کرد: بارش‌ها تاکنون خسارت قابل توجهی برجا نگذاشته است اما از آنجا که مدیریت بحران و هواشناسی نسبت به وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر و سیل‌ها هشدار داده‌اند، آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی در شهرستان ایجاد شده است.

زمانپور افزود: موادر غذایی، پوشاک و لوازم گرمایشی در راهدارخانه‌های تازار، چری، شاه‌منصوری و دهستان موگویی تامین و آرد، سوخت و دارو برای مناطق سخت‌گذر شهرستان ذخیره شده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان کوهرنگ از مناطق کوهستانی و برف‌گیر استان چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها