پرهیز از حاشیه و تمرکز عوامل پیشرفت تیم‌های اصفهان در لیگ برتر فوتبال

اصفهان-ایرنا- نمایندگان اصفهان در لیگ برتر فوتبال کشور توانستند در هفته سوم این رقابت ها در مجموع چهار امتیاز کسب کنند که دوری از حاشیه و تمرکز بالا ۲ عامل پیشرفت و موفقیت تیم‌های اصفهانی در این هفته رقابت های لیگ بود.

به گزارش ایرنا،لیگ برتر فوتبال ایران در حالی هفته سوم را سپری کرد که نمایندگان اصفهان در مجموع توانستند ۹ امتیاز کسب کنند که سهم سپاهان ۶ امتیاز و ذوب آهن نیز ۳ امتیاز بوده است.

سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان در فصل جاری لیگ برتر برخلاف فصل‌های گذشته مربیان جوانی را به خدمت گرفتند که در گذشته در همین تیم‌ها بازیکن بودند و تجربه‌های گران‌بهایی را با وجود جوان بودن در عرصه‌های ملی و بین المللی دارند.

آگاهی به روش‌های فوتبال روز دنیا، تعصب، جوان‌گرایی، تاکتیک پذیری،توجه به مسائل فنی، روحی و روانی بازیکنان، تمرکز بر روی بازی، فرصت طلبی و استفاده بازیکنان در پست های تخصصی و نگاه تازه و جدید بازیکنان با همدلی و همراهی می تواند در این ۲ مربی تیم‌های اصفهانی به چشم بیاید.

با این حال در هفته سوم لیگ برتر فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهر میزبان پیکان تهران بود و در تبریز نیز تیم سپاهان به مصاف تراکتور رفت که یک پیروزی و یک تساوی را برای فوتبال اصفهان به ارمغان آورد.

در ورزشگاه فولادشهر اصفهان شاگردان رحمان رضایی در مقابل پبکان تهران در حالی یک بر یک شدند که در دقیقه ۸۵ نیمه دوم داور این دیدار یک ضربه پنالتی به سود پیکان تهران اعلام کرد و چند دقیقه بعد با صحبت کردن با کمک های خود این ضربه پنالتی را لغو کرد.

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و پیکان با قضاوت سیدرضا مهدوی و کمک‌های امیررضا آشور ماهانی، احد سلطانی، میثم حیدری و نظارت علیرضا یزدانی در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد.

دلیل لغو این ضربه پنالتی مشاهده فیلم بازی توسط داور چهارم اعلام شد که خطایی توسط بازیکن ذوب‌آهن صورت نگرفت و در ادامه حسین پورامینی بازیکن تیم مقابل به داوران اعلام کرد که بازیکنی با او برخورد نکرده است.

این اقدام داور در لغو ضربه پنالتی اگر چه ابتدا با اعتراض مهدی تارتار سرمربی و کادر فنی پیکان منجر شد ولی در پایان بازی مهدی تارتاراز داور به بازی به خاطر شجاعت و جسارتی که داشت قدردانی کرد و اقدام بازیکن خود را ستود که می تواند با وجود حاشیه‌های زیادی که فوتبال دارد یک بخش آموزنده و تاثیرگذار در ورزش باشد که همه چیز فقط فوتبال نیست بلکه بازی جوانمردانه و اخلاق می‌تواند سهم زیادی در ورزش داشته باشد.

با این حال تیم ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهر با وجود بازی خوبی که ارائه داد یک بر یک شد و به گفته کارشناسان امر روند رو به رشد این تیم با مربی و بازیکنان جوان خود گرچه از سه بازی سه تساوی کسب کرد ادامه دارد و کمی تمرکز و استفاده درست از فرصت‌ها می تواند آینده خوبی برای سبزپوشان دیدار نصف جهان به ارمغان بیاورد.

تیمی که تاکتیک‌پذیر است و می‌تواند مسائل فنی یک فوتبال زیبا را با بازیکنان تکنیکی و خوش نقشی که دارد به نمایش بگذارد.

در دیگر دیدار سپاهان اصفهان به دلیل بارش برف در تبریز با یک روز دیرتر در تبریز به مصاف تراکتوری رفت که علیرضا منصوریان مربی سابق ذوب‌آهن اصفهان را روی نیمکت خود داشت فقط توانسته بود در ۲ دیدار خود ۲ امتیاز کسب کند و نیازمند پیروزی بود.

منصوریان که برای پیروزی بازیکنانش را روانه زمین کرد نتوانست در مقابل طلایی‌پوشان با سرمربی اسطوره ای و جوان خود یعنی محرم نویدکیا پیروز میدان شود نماینده اصفهان با تک گل محمد نژادمهدی در دقیقه ۲۸ بازی را یک بر صفر پیروز شد تا نماینده آذربایجان شرقی در لیگ برتر فوتبال کشور نتواند امتیازی از این دیدار کسب کند.

به گفته کارشناسان فوتبال و رسانه‌ها ، نکته مهمی که در سه دیدار اخیر تیم سپاهان می تواند مشاهده کرد، بی حاشبه بودن سپاهان برخلاف فصل قبل است، طلایی پوشان نصف جهان در فصل جاری با محرم نویدکیا که خود در دوران بازیگری اش بی‌حاشیه بود توانست ۶ امتیاز مهم از ۲ بازی خود کسب کند.

سرمربی جوان سپاهان که کمتر حرف می زند و بیشتر به کارهای تاکتیکی و فنی تیمش می پردازد در فصل جاری با کمک علیرضا مرزیان رویای سپاهانی را در سر دارد که می‌خواهد در عملکرد خود و بازیکنانش به نمایش بگذارد.

بی حاشیه بودن سپاهان و پرداختن به مسائل فنی تیم با بازیکنان جوان و با تجربه ای که طلایی پوشان دارد محرم نویدکیا را وارد دوران جدیدی از زندگی فوتبالی خود می کند که می تواند برای نماینده اصفهان امیداوار کنند و نوید روزهای خوب را بدهد.

در همین راستا در ذوب‌آهن اصفهان که در ۲ بازی نخست خود در لیگ برتر دچار حاشیه های داوری شده بود در بازی سوم از حاشیه دوری کرد و با رحمان رضایی با روند مثبتی که در عملکرد بازیکنانش در زمین دارد و تاکید بر تمرکز تیمی به دیدارهای آینده خود برای پیروزی چشم امید دارد.

با این حال در هفته چهارم لیگ برتر سه شنبه هفته جاری سپاهان در اصفهان میزبان سایپا تهرانی است که در هفته سوم توانست نساجی مازندران را در خان یک بر صفر شکست دهد و ذوب‌آهن اصفهان در آبادان به مصاف صنعت نفتی خواهد رفت که با شهر خودرو در خارج از خانه یک بر یک مساوی شد و باید نشست و دید این ۲ تیم اصفهانی در دوران فوتبال کرونایی چه نتایجی را در هفته چهارم کسب خواهند کرد.

هم اکنون تیم سپاهان با ۶ امتیاز در رتبه سوم لیگ برتر و ذوب آهن با سه امتیاز در رتبه دوازدهم لیگ برتر فوتبال کشور قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha