رانندگان مراقب یخ‌زدگی و مه‌گرفتگی جاده‌های اصفهان باشند

اصفهان- ایرنا- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی اصفهان به رانندگان توصیه کرد که با توجه به ادامه دار بودن بارش باران از جمعه شب تا روز یکشنبه به هنگام تردد در جاده های این استان مراقب یخ زدگی و مه گرفتگی باشند.

سرهنگ حسین پورقیصری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون بیشتر جاده های استان بارانی است و به دلیل کاهش دما،  یخ زده و لغزنده می شود.

وی اضافه کرد: رعایت قوانین ایمنی رانندگان در روزهای بارانی و برفی بیش از وضعیت عادی بمنظور پیشگیری از بروز حوادث ترافیکی باید بیشتر لحاظ شود.

رییس پلیس راه اصفهان با اشاره به بارش باران و برف در مناطق غربی استان به بازبودن تمامی مسیرها اشاره  و اضافه کرد: تردد در مسیرهای کوهستانی به دلیل بارش برف و لغزندگی نیازمند مجهز بودن به زنجیر چرخ است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نارنجی بودن وضعیت جوی از نظر بارش باران و برف و مخاطرات آب و هوایی از آمادگی استان در برابر این سیستم بارشی خبر داد.

منصور شیشه فروش میزان بارش ها را در فریدونشهر  ، سمیرم و خوانسار به ترتیب ٢۶ ، ١۵ و ٩ میلیمتر  اعلام کرد.

وی ادامه داد: امروز در بیشتر مناطق استان به ویژه غرب و جنوب بارشها بصورت رگباری همراه با وزش باد و از امشب به بعد دما کاهش می یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: فردا بارش ها بصورت باران و برف بیشتر نیمه شمالی استان را در بر می گیرد و هوا سردتر می شود و پپیش بینی آبگرفتگی در بیشتر مناطق به ویژه غرب و جنوب شده است.

وی به آماده باش به دستگاه های امدادی، شهرداری ها اداره راهداری فوریت های پزشکی، اورژانس، هلال احمر و ٣٢٠ پایگاه ثابت و سیار در استان خبر داد.

استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها