با استانداردهای دوگانه، تروریسم دامن قدرت‌های بزرگ را هم می‌گیرد

تهران - ایرنا - «غلامحسین بلندیان» کارشناس امنیت و امور بین‌الملل با اشاره به نقش رژیم اشغالگر قدس در ترور شهید محسن فخری‌زاده گفت: با اعمال استانداردهای دوگانه، تروریسم دامن قدرت‌های بزرگ را هم خواهد گرفت.

بلندیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: رژیم اشغالگر قدس در یک دهه گذشته اقدام‌های مذبوحانه‌ بسیاری از این دست انجام داده است.

وی تصریح کرد: ترور شهید فخری‌زاده درست است که در آستانه تغییر و تحول در دولت فعلی آمریکا اتفاق افتاده و تعبیر برخی این است که رژیم اشغالگر قدس به دنبال آن است که ایران به دولت جدید آمریکا نزدیک نشود، اما واقعیت امر آن است که چنین اقدام‌هایی حرکت استراتژیک رژیم صهیونیستی است که از گذشته دنبال می کرده و آن را ادامه می دهد.

بلندیان افزود: رژیم اشغالگر قدس به دنبال آن است که ایران نتواند به دستاوردهای تکنولوژیک و فناوری های پیشرفته دست یابد و این دستیابی را هم به ضرر خود،‌ هویت و ماهیت وجودی‌اش در منطقه می‌داند.

وی اضافه کرد: طبیعی است که در این مقطع زمانی، رژیم صهیونیستی توانسته با دولت مستقر کنونی آمریکا و رژیم‌های مرتجع منطقه هماهنگی‌هایی را داشته باشد  و این کار را عملی کند.

بلندیان گفت: تا زمانی که اسرائیل از این قدرت و توانمندی در منطقه برخوردار است و در کشور ما عواملی را دارد که دست به چنین ترورهایی بزنند، دست از این کارها برنخواهد داشت.

 وی افزود: ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران باید قدرت خود را افزایش داده و توان رژیم اشغالگر قدس را در منطقه کاهش دهیم و روند افول آن سریعتر باشد.

بلندیان تاکید کرد که رژیم اشغالگر قدس هویت مقتدر جمهوری اسلامی را برنمی‌تابد و تلاش می‌کند سرپنجه‌های مقتدر نظام جمهوری اسلامی را که دانشمندان هسته‌ای به شمار می‌روند، از دست ایران خارج کند.

بلندیان ضمن نکوهش بکارگیری استانداردهای دوگانه از سوی آمریکایی ها در قبال حقوق بشر و تروریسم، اظهار داشت: وقتی آمریکا استانداردهای دوگانه‌ای را در مورد حقوق بشر و تروریسم به کار می برد، به طور طبیعی شرایطی را پیش می آورد که قدرت های بزرگ از منابع غیر مستقیم در جهت پیشبرد منافع خود بهره برداری و قدرت مستقیم خود را پنهان سازی می کنند.

وی افزود: اگر سایر قدرت‌ها تروریسم را محکوم نکنند و با آن برخورد دوگانه صورت بگیرد، این امر دامن خودشان را هم می‌گیرد. تروریسم یک پدیده فراملیتی است، بنابراین اگر بد است برای همه بد است.

بلندیان ادامه داد: اینها دنبال توجیه هستند و اگر محکوم هم کنند محکومیت تروریسم به معنای واقعی آن نیست بلکه می‌خواهند به هر نحو ممکن جمهوری اسلامی را پای میز بیاورند و محکومش کنند.

روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در اطلاعیه‌ای از شهادت محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری این وزارتخانه در یک حمله تروریستی در روز جمعه خبر داد.

به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بعدازظهر جمعه عناصر تروریست مسلح، خودرو حامل فخری زاده را مورد حمله قرار دادند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار جهان