۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 84126669
۳ نفر

برچسب‌ها

امدادرسانی هلال احمر به ۱۱۷۱ متاثر از برف و کولاک

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۱۷۱ نفر در ۲۹ محور کوهستانی ۱۲ استان که درگیر برف و کولاک هستند، خبر داد.

محمد باقر محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح آخرین اقدام های انجام شده از سوی نیروهای امدادرسانی هلال احمر در ۴۸ ساعت گذشته گفت: طبق آخرین اخبار دریافتی مشخص شد که برف و کولاک، مسافران زمستانی را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، کردستان، گلستان، گیلان، لرستان و مازندران را با مشکلاتی همراه کرده است.

وی توضیح داد: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری استان های یادشده نجاتگران به ۱۱۷۱ نفر از گرفتاران در برف و کولاک امدادرسانی و ۴۳ نفر از آنها را که در میان آنان زنان و کودکان نیز مشاهده می شدند، با هدایت و راهنمایی نیروهای امدادرسان به پایگاه های امدادی از خدمات اسکان و تغذیه اضطراری هلال احمر بهره مند شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در ۴۸ ساعت گذشته نیروهای امدادرسان هلال احمر به ۹ مصدوم بدحال حوادث ترافیک را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.
محمدی اضافه کرد: در مدت زمان یادشده مقادیری بیسکویت، آب معدنی به عنوان تغذیه اضطراری و شماری پتوی امدادی برای محافظت از سرمازدگی و شماری بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی در میان هموطنان متاثر از برف و کولاک و مسافران در راه مانده توزیع شد و امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی ۱۹۱ دستگاه خودروی در برف مانده را نیز به حرکت درآورند.

وی گفت: این خدمات رسانی توسط ۴۳ گروه آماده و واکنش سریع امدادی و با استفاده از ۱۷۲ نیروی عملیاتی امداد و نجات جاده ای انجام شده است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از عموم هموطنان و مسافران زمستانی خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت در سراسر کشور با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار جامعه