پایان مجمع هشتم آذر فدراسیون فوتبال؛ اساسنامه تصویب شد

تهران- ایرنا- مجمع عمومی فدراسیون فوتبال امروز(شنبه) هشتم آذرماه سال ۱۳۹۹ برای تایید اساسنامه برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برای تایید اساسنامه مورد تایید فیفا از حدود ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه صبح امروز (شنبه) در محل هتل آکادمی فوتبال به صورت آنلاین آغاز شد. در این مجمع  «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان، «حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون فوتبال،   «مهدی محمدنبی» دبیرکل فدراسیون فوتبال و «مهدی تاج» رییس اسبق فدراسیون و نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور دارند که با حضور ۶۶ عضو دیگر مجمع به صورت برخط در حال برگزاری است.

در ابتدا کلیپی از کمیته‌های مختلف زیر نظر فدراسیون فوتبال در رشته‌ها و پایه‌های مختلف مردان و زنان پخش شد که به موفقیت‌های فدراسیون فوتبال در چند ماه اخیر اشاره داشت.

«مهدی محمدنبی» دبیر کل فدراسیون فوتبال در ابتدای مجمع اظهار داشت: همانطور که مستحظر هستید عملکرد فدراسیون در سنوات گذشته و این دوره به پایداری کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال و همچنین دپارتمان‌ها و حمایت و پشتیبانی هیات رییسه و ارکان مختلف هموار شده تا توسعه پایدار فوتبال ادامه داشته باشد. عملکرد فدراسیون فوتبال طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ با اعلام ۶۶ رای موافق به تصویب اعضای محترم مجمع رسید.

بعد از این شاهد صحبت‌های حیدر بهاروند بودیم که لینک این صحبت‌ها را در اینجا می‌توانید بخوانید.

سپس نوبت به «مسعود سلطانی‌فر» رسید تا به عنوان وزیر ورزش و جوانان و عضو مجمع صحبت کند. در اینجا می‌توانید مشروح این صحبت‌ها را ببینید.

در بخش بعدی نوبت به پخش کلیپی جهت میزبانی ایران برای جام ملت‌های ۲۰۲۷ رسید که پخش شد.

قسمت بعدی درباره حسابرسی فدراسیون فوتبال و همچنین امور مالیاتی بود که به ترتیب «صالح صفار» و «علی سلیمانی» توضیحاتی را ارائه دادند که با رای ۶۴ نفر از اعضای مجمع مورد قبول واقع شد.

سپس نوبت به پخش کلیپی  با نام «فوتبال زنده است»  رسید. این کلیپ به ادامه داشتن فوتبال در ایام کرونایی اختصاص داشت.

همچنین با اعلام «مهدی محمدنبی» موسسه حسابداری رازدار به عنوان حسابرس و بازرس مالی سال ۹۸ و ۹۹ با تعداد ۶۵ رای پذیرفته شد. نبی در این رابطه گفت:  تبریک می‌گوییم به این موسسه و امیدواریم با دقت کار خود را انجام دهند.

تعداد اعضای حاضر در مجمع از ۷۳ نفر بع ۷۵ نفر ممکن رسید و همچنین باید خاطرنشان کرد که نمایندگان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به عنوان ناظران مجمع حضور دارند.

احمدرضا براتی به عنوان رییس کمیته تدوین و مقررات در بخش بعدی توضیحاتی را راجع به تغییرات ایجاد شده در اساسنامه جدید ارائه داد که متن این صحبت ها در اینجا موجود است.
سپس مهدی محمد نبی اعلام کرد که اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال با کسب 70 رای موافق به تصویب رسید.

در بخش بعدی علی فلاحتی شهاب الدینی و روزبه وثوق احمدی به عنوان روسای کمیته بدوی و استیناف انتخاب شدند و اعضای این 2 کمیته هم انتخاب شدند.

در پایان هم مهدی محمد نبی با تشکر از همه اعضا، پایان مجمع را اعلام کرد. حال باید منتظر برگزاری مجمع بعدی که حکم انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را دارد؛ باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار ورزش