۸ آذر ۱۳۹۹، ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84126554
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نیروهای آمریکایی ۱۰ پایگاه خود در افغانستان را ترک کردند

کابل - ایرنا -منابع امنیتی افغانستان اعلام کردند ۱۰ پایگاه آمریکا در افغانستان در پی تصمیم واشنگتن برای خروج شماری از نظامیان این کشور از افغانستان تخلیه شد.

به گزارش ایرنا، طلوع نیوز افغانستان روز شنبه به نقل از «واشنگتن پست» اضافه کرد این تصمیم در پی توافقنامه آمریکا و طالبان در دوحه برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان صورت گرفته است.

براساس این  گزارش ،پایگاههای بسته شده در استان های اورزگان، هلمند، لغمان و پکتیا ،ننگرهار، بلخ، کابل، فاریاب و زابل قرار دارند.

این منبع به نقل از مایک پمپیئو وزیر خارجه آمریکا گفته است که ترامپ نمی ‌خواهد نیروهای آمریکایی در بخش‌هایی بمانند که حضور آنها برای آمریکا منافع امنیتی واقعی نداشته باشد.

وی افزوده است که تأمین امنیت آمریکا به شمار نیروهای این کشور در بیرون بستگی ندارد و نیروهای آمریکایی توان پاسخ‌گویی به تهدیدها را دارند.

وزیر خارجه آمریکا گفته بود خروج نظامیان از افغانستان به منزله دور نگه داشتن آنها از خطر است.

وی افزود:پس از توافق‌نامه دوحه، تهدیدها در برابر نظامیان آمریکایی در افغانستان کاهش چشم‌گیری داشته‌ اما سطح خشونت‌ها در افغانستان هنوز هم زیاد است.

ترامپ در روزهای اخیر دستور خروج بخشی دیگر از نظامیان آمریکایی را از افغانستان صادر کرد که این دستور با واکنش های در منطقه و جهان مواجه شده است.

جمهوری اسلامی ایران و روسیه از جمله کشورهای هستند که خواهان خروج مسئولانه آمریکا از افغانستان شده اند تا بار دیگر افغانستان با هرج ومرج و جنگ داخلی و مواجه نشود و آمریکا دولت کنونی افغانستان را تضعیف نکند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha