راه دسترسی ۳۵ روستای مهاباد بازگشایی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: با تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری، راه دسترسی ۳۵ روستای این شهرستان که بر اثر بارش شدید برف، تردد در آنها بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نبود، بازگشایی شد.

محسن خادمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این هم‌اکنون عوامل راهداری با استفاده از انواع ادوات راهداری مشغول بازگشایی راه دسترسی ۳۰ روستای دیگر این شهرستان در بخش‌های مرکزی و خلیفان این شهرستان هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به حجم بارش برف، هم‌اکنون تردد در این ۳۰ روستا تنها با زنجیرچرخ و خودروهای ۲ دیفرانسیل مقدور است و راه هیچ کدام از روستاهای این شهرستان مسدود نیست.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد در خصوص جاده‌های بین شهری نیز گفت: هم‌اکنون کولاک شدید در گردنه "زمزیران" در محور مهاباد - سردشت گزارش شده و دید افقی را به کمتر از ۳۰ متر کاهش داده است که عوامل راهداری مشغول پاکسازی این گردنه هستند.

وی افزود: هم‌اکنون به‌دلیل وجود مه غلیظ، دید افقی در گردنه "قره‌بلاغ" در محور مهاباد - بوکان به ۵۰ متر کاهش یافته است و در ۲۰ کیلومتر از محور مهاباد - ارومیه نیز دید افقی به کمتر از ۱۰۰ متر کاهش یافته است.

خادمی اضافه کرد: با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی و به ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی محورهای روستایی، ۲ راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای اجرای طرح زمستانی، امسال ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری در راهدارخانه‌های ثابت و سیار این شهرستان مستقر شده‌اند.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =