مشکلی در تامین فرآورده‌های نفتی در کرمانشاه وجود ندارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه از آمادگی کامل این شرکت برای تامین و توزیع سوخت در فصل سرما و شرایط اضطرار خبر داد و گفت: سوخت‌رسانی در استان در حال انجام است و مشکلی در خصوص تامین فرآورده نفت سفید و گاز مایع وجود ندارد.

«فریدون یاسمی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر اینکه، وضعیت ذخیره‌سازی انواع فرآورده‌های نفتی در این منطقه مطلوب است، افزود: وضعیت سوخت در ۱۵۷ جایگاه استان نیز مناسب و سوخت کافی در این تعداد جایگاه وجود دارد.

وی در خصوص تامین سوخت مناطق سردسیر و سخت‌گذر نیز اظهارداشت: سوخت‌رسانی به این مناطق در حال انجام بوده و مشکلی در خصوص تامین فرآورده های نفتی مورد نیاز وجود ندارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه در ادامه گفت: بنابر پایش انجام شده، حدود ۵۶ هزار خانوار در استان کرمانشاه نیازمند استفاده از نفت ‌سفید و گاز مایع هستند که از این تعداد حدود ۵۲ هزار نفر به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) مراجعه و مشخصات و کارت بانکی خود را ثبت کرده‌اند و مرحله اول توزیع در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

یاسمی اضافه کرد: از تعداد چهار هزار خانوار باقی مانده می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه سدف و دریافت سهمیه خود اقدام کنند.

او گفت: در منطقه کرمانشاه ۵۶ هزار خانوار زیرپوشش این شرکت و مصرفکننده نفت سفید وجود دارد که سوخت موردنیاز این تعداد خانوار از طریق ۵۱۸ فروشندگی روستایی تامین می‌شود.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

گازرسانی در استان کرمانشاه از سال ۱۳۷۲ با شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای کنگاور و صحنه آغاز شد. در خلال سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۶ تعداد ۵۲۵ هزار و ۴۸۷ مشترک خانگی، تجاری و صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

در استان کرمانشاه اکنون ۶۰۰ هزار مشترک گاز طبیعی در بخش‌های مختلف است و روزانه ۱۳ میلیون مترمکعب گاز به مشترکان تحویل می‌شود.  

اکنون ساکنان ۲۹ شهر و هزار و ۵۴۱ روستای استان کرمانشاه از گاز طبیعی برخوردار هستند.

سرخط اخبار استان‌ها