اصناف متخلف شمیرانات ۱۴ میلیارد ریال جریمه شدند

تهران- ایرنا- رئیس صنعت معدن و تجارت شمیرانات اعلام کرد: طی آبان ماه امسال، اصناف متخلف شهرستان یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۶۵ هزار تومان جریمه شدند.

سید علی میرموسوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: در راستای اجرای مستمر طرح بازرسی از اصناف شهرستان، طی بازرسی از یکهزار و ۳۷۴ صنف، ۲۱۲ برگ گزارش با عنوان تخلف گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عرضه محصولات غیرمجاز (قاچاق) صادر و به صورت ویژه در تعزیرات حکومتی حکم گرفت.

این مقام مسئول افزود: بیشتر تخلفات در صنف نانوایان و خواربارفروشان شمال پایتخت (شمیران) گزارش شده است.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلف صنوف مختلف شکایات و گزارشات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ ثبت کنند تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

شهرستان شمیرانات دارای ۱۳ اتحادیه و بیش از ۱۲ هزار واحد صنفی فعال است که از این میان بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ واحد که جزو واحدهای صنفی مشاغل یک و دو نبودند که در راستای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی از اول آذر ماه آغاز و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت، تعطیل شدند.

شمیرانات متشکل از ۴ شهر، شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا، با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها