دبیرکل حزب رفاه افغانستان: ترور محسن فخری زاده جنایت نابخشودنی است

کابل - ایرنا - دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان با محکوم کردن ترور شهید محسن فخری زاده گفت: ترور فخری زاده دانشمند صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران جنایتی نابخشودنی است.

به گزارش ایرنا، «محمدحسن جعفری» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا تصریح کرد این ترور ناجوانمردانه که توسط آمریکا و اسرائیل صورت گرفته، چهره واقعی این کشورها را به جهانیان نشان داد.

وی ترور سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس را ازجمله اقدامات نابخردانه ترامپ که آخرین روزهایش را در کاخ سفید می گذراند، دانست.

جعفری با بیان اینکه تاکنون دست های پشت پرده ترور شهید فخری زاده روشن  نشده است اظهار داشت به طور قطع این جنایت حاصل توطئه جنایتکارانه آمریکا و اسرائیل بوده است.

وی افزود:ایران این عمل تروریستی که خلاف قوانین بین المللی است را بی پاسخ نمی گذارد.

این فعال سیاسی افغان با اشاره به تلاش آمریکا برای فریب برخی کشورهای عربی برای ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد برخی از کشورهای کم ظرفیت و بی اراده تسلیم تهدیدها و خواست آمریکا شده اند.

وی اقدامات ترامپ و دولت آمریکا را مصداق بارز تروریسم دولتی دانست و تصریح کرد آمریکا پیش از این نیز با ترورسردار سلیمانی با نقض آشکار حاکمیت ملی عراق ماهیت تروریستی خود را آشکار کرده بود.

دبیرکل حزب  رفاه ملی افغانستان گفت که تمام گروه های تروریستی و تکفیری و رادیکال مانند داعش، القاعده، بوکوحرام و طالبان ساخته و پرداخته آمریکا و کشورهای همسو با آنهاست.
بعدازظهر روز جمعه، عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

آنچه که مسلم است سازمان های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و بعضی کشورهای دیگر در پشت این جنایت تروریستی قرار دارند و هدف آنها آسیب رساندن به دولت جمهوری اسلامی ایران است.
دولت آمریکا در تلاش برای اجرای هدف تحقق ناپذیر خود (براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران)، تحریم‌های یکجانبه، ظالمانه و غیرقانونی را علیه ملت ایران وضع کردند.
محمد جسن جعفری باور دارد که دولت ترامپ در آرزوهای خود در مقابل ایران شکست خورد و از این بابت نیز عقده‌مند شده و اکنون به اقدامات تروریستی دست می زند.
وی همچنین معتقد است که ترور شهید محسن فخری زاده بی ارتباط با عقده‌های شخصی ترامپ و همراهی با رژیم صهیونیستی نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار جهان