مقامات و شخصیت‌های علمی‌ شهادت دکتر فخری‌زاده را تسلیت‌ گفتند

تهران- ایرنا- جمعی از مقامات و شخصیت‌های دانشگاهی و علمی کشور در پیام‌های جداگانه ای شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را تسلیت گفتند.

به گزارش گروه اخبار آموزش و دانشگاه ایرنا؛ تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

در ساعات گذشته بسیاری از شخصیت ها و مقامات علمی و دانشگاهی کشورمان این حادثه تروریستی را محکوم کردند.

 معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری: مردی که عملش از حرفش بیش بود

سورنا ستاری با صدور پیامی شهادت سردار محسن فخری‌زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را تسلیت گفت.

ستاری در صفحه اینستاگرامی ایران ساخت نوشت: دلگیری غروب جمعه‌ها برای منتظران یار، همیشگی است. آدینه، وعده چشم به راهان دیدار دلدار است. قرعه‎ فال لشکریان آستان دوست، در صراط سرخ شهادت رقم می‌خورد. سردار دکتر محسن فخری زاده نیز همچون سردار دل‌ها، در چنین آدینه‌ای آسمانی شد.

وی افزود: سرودند که کجایند مردان بی ادعا؛ سردار فخری زاده یکی از هزاران جواب این مثنوی است. مردی که عملش از حرفش بیش بود. شهید دانشمندی که فقدانش در خدمت برای مام میهن بسیار سنگین و دردناک است. اما چراغ راه او، چلچراغ مسیر نخستین گام‌های گام دوم انقلابمان در تحقق زیست بوم نوآوری و فناوری خواهد بود.

شهادت این شهید والا مقام را محضر رهبر فرزانه انقلاب، خانواده محترم ایشان، جامعه نخبگانی و دانش بنیانی کشور، و عموم هموطنانمان، تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و برای بازماندگان صبر و سلامت خواستارم.

بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان:جهانیان حرکت تروریستی دیگری را با محوریت استکبارجهانی و صهیونیست‌ها به چشم دیدند

بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان با صدور بیانیه ای ترور محسن فخری زاده از دانشمندان خبره و هسته‌ای کشور توسط ایادی استکبار جهانی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: با شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده، بار دیگر جهانیان یک حرکت تروریستی و ناجوانمردانه، کوردلانه و نابخردانه دیگر، با محوریت استکبار جهانی و صهیونیست خبیث را به چشم دیدند.  

بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، با محکومیت شدید این گونه حرکت های بزدلانه که ناشی از ترس دشمنان ایران اسلامی از حرکت تعالی بخش و تمدن ساز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفت، شهادت و آسمانی شدن دانشمند جهادگر و پاسدار اسلام، دکتر فخری زاده را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، نایب برحق ایشان مقام معظم رهبری و خانواده معزز این شهید سرافراز و ملت قهرمان ایران و عموم آزادگان جهان تبریک و تسلیت گفت.

بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان در این بیانیه، خواستار عمل متناسب با عزت، حکمت و مصلحت و در شان نظام انقلابی را در مقابل این ترور خواستار شد.

در این بیانیه آمده است: دشمنانان این نظام مقدس، بدانند بر اساس وعده های الهی و با رهبری داهیانه حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی، پیروزی نهایی از آن جبهه حق و ایران اسلامی است و شکست و عاقبتی تلخ در انتظار آنان است.

این بیانیه می افزاید: مردان میدان مبارزه و جهاد علیه ظلم و کفر و جهل، با تمام وجود آماده باشند و ما اساتید بسیجی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور نیز گوش به فرمان مقتدای مقتدر خویش، فرمانده معزز کل قوا آماده جانفشانی و جهاد در راه اعتلای کلمه حق و پیمودن مسیر تمدن سازی نوین اسلامی هستیم.  

رییس سازمان بسیج اساتید: دشمنان ایران با ترور قادر به توقف جریان پیشرفت علم کشور نخواهند شد

رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاهها مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور نیز در پیامی شهادت استاد و دانشمند ایران و اسلام؛ دکتر محسن فخری زاده  رضوان الله علیه را به حضور  رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مدظله، جامعه علمی تحقیقاتی و نوآوران عرصه فناوری و به خصوص به خانواده صبور و مقاوم شان تبریک و تسلیت گفت.

مجتبی زارعی در این پیام نوشت: استادان و دانشمندان بسیجی براساس آموزه های اسلامی دارای سلوک مکتبی نشر  علم و  شاگرد پروری اند و از این منظر با این که سرمایه بزرگی با ترور، آدم کشی و علم ستیزی برخاسته از  سنت سیاسی رایج غرب،  از دست رفت، اما اینک او در دهها دانشمند ایرانی و آزمایشگاههای ایران تکثیر یافته و دشمنان ایران با این ترور قادر به توقف جریان فیاض و بومی پیشرفت علم و فناوری کشور نخواهند شد.

وی در بخش دیگری از این پیام افزود: دست چدنی آمریکا و اروپا از آستین تروریستی مامورین رژیم صهیونیستی به درآمد و دانشمند صنایع دفاعی، علوم هسته ای، تحقیقات بهداشتی و مجاهد عرصه های نوین علوم شناختی را از ایرانیان ربود. البته این سنتی الهی است که در سختی ها و غبار پی درپی فتنه ها، این شهادت  است که کارافزا و تاریخ ساز شده بلکه  زنجیره توجه سیاست ورزان، کارگزاران، احزاب و جناح های سیاسی به جبهه  واحد آمریکا، اروپا و رژیم جعلی اسراییل قطع شود. 

زارعی تاکید کرد: نهضت استادی ایران توقع دارد از آنجا که دانشمند شهید علاوه بر کرسی استادی، جزو مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران نیز بود؛ با توجه به اعترافات و مستندات پیشین مقامات غربی و صهیونیستی، در نشان کردن این دانشمند وطن و چهره برجسته جهانی، بلافاصله با تشکیل ستاد ویژه و عزم جهادی و انگیزه میهنی و انقلابی برای تعقیب حقوقی مقامات تروریست آن رژیم جعلی و همدستان آمریکایی-اروپایی‌اش اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه استادی ایران از ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، سازمان میهنی- انقلابی هوافضای سپاه و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی کشور مصرانه تقاضا دارد برای آلام مردم و جامعه علمی و پژوهشی کشور قاطعانه و مدبرانه برای انتقام از قاتلین قرون وسطایی دانش ها، علوم  بومی و این دانشمند بزرگ ایرانی اقدام کنند. 

بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پی شهادت دانشمند هسته ای کشور

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با انتشار بیانیه ای نوشت: روز، هفتم آذرماه ۱۳۹۹، ملت ایران، دانشمند انقلابی، مدیر حزب‌اللهی و خدمت‌گزاری حقیقی را از دست داد؛ آن هم در شبی که سالروز شهادت دانشمند شهید دکتر مجید شهریاری است که ۱۰ ‌سال پیش در همین ایام به دست عوامل ملعون اسرائیل ترور شد. 

این بیانیه افزود: ترور ناجوانمردانه و رذلانه هید دکتر محسن فخری زاده، در جمعه‌ای که یاد داغ سردار بزرگ اسلام، شهید حاج‌قاسم سلیمانی پررنگ‌تر از همیشه بر دل‌هاست، عزایی عظیم و دردی عمیق است بر جان ملت ایران؛ ملتی که از اولین‌ روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، همواره مورد آماج دشمنی‌ها و خباثت‌ها قرار گرفته؛ اما مجاهدانه دست بر زانوی خویش گذاشته و کمر خم نکرده است.

در این بیانیه آمده است: ما دانش‌آموزان و اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، این ضایعه اسف‌بار و شهادت خونین را به رهبر عزیز و ملت شهیدپرورمان تسلیت می‌گوییم و با مشتی که از خشم و نفرت، با تمام قوا گره کرده‌ایم و با قلبی که از ایمان به آیهٔ «و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون» سرشار است، این جنایت بزرگ را که رد پنجه خون‌آلود اسرائیل غاصب در آن پیداست، محکوم می‌کنیم.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تاکید کرد: دشمنان ایران اسلامی بدانند نسلی بزرگ مشغول مهیا کردن خود برای ساختن آینده درخشان این خاک است؛ نسلی که شاگرد شهریاری‌ها و فخری‌زاده‌هاست و آماده است سال‌های جوانی خود را برای بالیدن آرمانی که معلمان شهیدش در جان او نشاندند، شجاعانه و پرتوان، در راه خدمت به نظام جمهوری اسلامی سپری کند.

این بیانیه در خاتمه تصریح کرد: ما نوجوانان همان نسلی هستیم که شما خبیثان بزدل باید از انتقام سخت او بترسید؛ نسلی که شهادت را افتخار خود می‌داند و در دامان ملتی پرورش یافته که ملت امام حسین(ع) است. ما شیشهٔ عطریم، بگویید به سنگ...

بسیج اساتید دانشگاه های تهران پیرو شهادت دانشمند هسته ای با صدور بیانیه ای اعلام کرد: از نیروهای مسلح تقاضا داریم پاسخی در خور و شایسته به این ددمنشی و خوی وحشیانه رژیم صهیونستی بدهند.
 
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران پیرو شهادت دانشمند هسته‌ای و استاد دانشگاه شهید دکترمحسن فخری زاده 

بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران در بیانیه ای نوشت: ملت بزرگ و شهیدپرور ایران بار دیگر یکی از فرزندان برومند خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرد. استاد شهید دکتر محسن فخری زاده به دست جنایتکارِ عناصر خودفروخته استکبار جهانی و مزدوران صهیونیسم بین الملل به شهادت رسید.

در این بیانیه آمده است: جامعه علمی کشور و به ویژه بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران شهادت این استاد گرانقدر را به محضر حضرت بقیت الله الاعظم ارواحنافداه، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت شریف ایران و خانواده محترم شهید تبریک و تسلیت عرض می کند.

بسیج اساتید دانشگاه های تهران تاکید کرد: نوشیدن شربت گوارای شهادت اجر زحمات و ایثارگری‌های این چهره علمی کشور است؛ او که روزی در عرصه دفاع مقدس و نبرد سخت با دشمنان اسلام و در پی آن در صحنه جهاد علمی برای اقتدار ایران از پای ننشست.

این بیانیه افزود: ملت ایران به خوبی به یاد دارد این سخن پیر مرادش خمینی کبیر را که فرمود: «از هر قطره خون شهید ما که به زمین می‌ریزد انسان‌های مصمم‌تر و مبارزی بوجود می آیند»؛ «همین شهادت‌ها پیروزی را بیمه می‌کند همین شهادت هاست که دشمن را رسوا می‌کند در دنیا».

بسیج اساتید دانشگاه های تهران تصریح کرد: دشمنان بدانند یقیناً مردم شهیدپرور ایران مصمم‌تر و با انگیزه مضاعف برای اعتلای کلمه حق در جهان ایستادگی کرده و با همکاری ملت‌های منطقه، غده بدخیم سرطانی رژیم صهیونیستی را از ریشه برخواهند کند و نیروهای تروریست آمریکایی را از منطقه اخراج خواهند نمود.

در این بیانیه آمده است: همچنین سازمانهای بین المللی و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری که این روزها به ابزاری سیاسی برای فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران بدل شده اند و چشمان خود را بر این گونه جنایات تروریستی بسته و می‌بندد؛ بدانند نگرانی‌های مضحک آنان برای انجام ضربه متقابل علیه گروهک‌های تروریستی، رژیم جعلی صهیونیست و در رأس آنها نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه مانع اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: ملت بزرگ ایران این پیام را به فتنه گران محور غربی-عبری-عربی می‌دهد که بوق‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی و اشک تمساح آنان برای مزدوران تروریست مانع انتقام سخت نخواهد شد و ملت ایران از امروز برای انتقام لحظه شماری می کند.

بسیج اساتید دانشگاه های تهران تاکید کرد: دشمنان ایران و اسلام عزیز گمان می‌کنند با شهادت ها و ترورها می‌توانند اندیشمندان و دانشمندان ما را دفن و خاموش کنند درحالی که خون شهید فخری زاده موجب روئیدن ده‌ها بلکه صدها فخری زاده دیگر خواهد شد.

این بیانیه افزود: ما اساتید و دانشگاهیان پایتخت با روح بلند و ملکوتی شهید فخری زاده عهد می‌بندیم که پرچم آرمانهایش را همچون درفشی پرتلاءلو بر قلب خویش استوار نگه می‌داریم و این راه پُر تشعشع را که امید آزادگان جهان است با صلابت ادامه خواهیم داد.

بسیج اساتید دانشگاه های تهران از نیروهای مسلح و جان برکف ملت ایران درخواست کرد پاسخی در خور و شایسته به این ددمنشی و خوی وحشیانه رژیم سفاک صهیونیستی بدهند. جامعه بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران همچنین از بخشهای قضائی، امنیتی و نظامی کشور به ویژه دولت می‌خواهد تا بانیان اصلی این ترور بزدلانه هر چه سریع‌تر تحت تعقیب و شناسایی قرار گرفته و آنان را با قدرت به سزای این عمل زشت و ننگین برسانند.

سازمان بسیج فرهنگیان: شهید فخری‌زاده نماد استقامت یک ملت در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان است

سازمان بسیج فرهنگیان کشور در بیانیه‌ای در محکومیت ترور شهید فخری زاده نوشت: شهید دکتر فخری‌زاده، دانشمند بزرگ هسته‌ای ایران و نماد استقامت یک ملت در برابر زیاده خواهی های دشمنان است. همان دشمن زبونی که در مصاف رو در رو با ملت مقاوم و یا جنگ مستقیم با قهرمانانش چون سلیمانی ها و فخری زاده ها عاجز مانده است، بزدلانه کمین کرده و دست به ترورشان می زند. این خود بهترین نشانه و بشارت ظفر برای یک چنین ملت مقتدر و مقاومی است. 

در ادامه این بیانیه آمده است: بی تردید راهی که مردم ایران در رسیدن به قله های تمدن نوین اسلامی و تشکیل امت اسلام در پیش گرفته، با این اقدامات مذبوحانه متوقف نشده و بلکه سرعت و قدرت بیشتری پیدا می کند و به قول معمار بزرگ انقلاب اسلامی که فرمود: بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود.

سازمان بسیج فرهنگیان تاکید کرد: هنوز انتقام سخت ملت ما از ترور سردار مقاومت گرفته نشده است که در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی این ترور نیز انجام شد. همه طراحان، عاملان و مباشران این اقدام ننگین بدانند انتقاممان از آنها خیلی سخت تر خواهد بود.

این بیانیه می افزاید: اسرائیل این رژیم کودک کش و تروریسم جهانی به روزهای پایانی عمر منحوسش رسیده است و با این گونه اقدامات مرگ خود را سریعتر رقم خواهد زد. امروز ایران بنابر آمارهای رسمی دنیا در قله های دانش و فناوری قرار دارد و تمامی آن فناوری ها را بومی کرده و مصمم تر از همیشه تاریخ به دنبال تصاحب علوم هایتک از جمله دانش هسته ای است.

سازمان بسیج فرهنگیان کشور این ضایعه جانسوز را ملت شریف ایران، خانواده محترم شهید و به ویژه رهبر معظم انقلاب  تسلیت گفت و برای آن شهید عزیز علو درجات را آرزو کرده است. 

پیام تسلیت رییس دانشگاه علامه طباطبایی
رییس دانشگاه علامه طباطبایی در پیامی به مناسبت شهادت مظلومانه دانشمند برجسته هسته ای دکتر محسن فخری زاده نوشت: با خون مقدسش پیمان می بندیم که هرگز از تلاش برای توسعه علم نافع دست برنداشته و در پی او هموار کننده مسیر تعالی و سعادت ملت پراقتخار ایران باشیم.

حسین سلیمی افزود: شهادت مظلومانه دانشمند برجسته و نوآور دکتر فخری زاده، نشانی از جایگاه بلند آن استاد نام آشنا در جامعه علمی جهانی است که موجب کینه دشمنان ایران اسلامی شد و فقدان وی خسرانی بزرگ برای جامعه پژوهش و فناوری به بار آورد.

سلیمی ادامه داد: با عرض تسلیت شهادت شهید سرافراز، با خون مقدسش پیمان می بندیم که هرگز از تلاش برای توسعه علم نافع دست برنداشته و در پی او هموار کننده مسیر تعالی و سعادت ملت پراقتخار ایران باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش