استاندار: آمار مبتلایان به کرونا در همدان رو به کاهش است

همدان - ایرنا - استاندار همدان گفت: به دنبال اجرای محدودیت‌های کرونایی روند شیوع بیماری و آمار مبتلایان به این ویروس در استان کاهشی است.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در نشست اعضای ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: در حال حاضر روند کاهشی را در بسیاری از شاخص ها از جمله بیماران بستری و تست های مثبت کرونایی شاهدهستیم و در مجموع شاخص سرایت پذیری به زیر یک رسیده است.

وی ادامه داد: آمارهای موجود نشانه های خوبی است و در صورت منطبق کردن سبک زندگی با شرایط کرونایی می توان به این ویروس غلبه کرد که امید می رود تا پایان ۲ هفته محدودیت پیش بینی شده شاخص‌ها بهتر شود.

استاندار همدان بیان کرد: محدودیت‌های پیش بینی شده تا پایان هفته جاری به قوت خود باقی است بنابراین از مردم درخواست همراهی و از مسوولان فراهم سازی زمینه اجرای پروتکل های پیش بینی شده را داریم.

شاهرخی با قدردانی از همراهی مردم در یک هفته گذشته بیان کرد: روند کنترل و پیشگیری در استان مثبت است و همدان از استان هایی است که شرایط و روند بیماری و شاخص سرایت پذیری نسبت هفته گذشته کاهش یافته است امیدواریم با جدیت و تلاش شرایط مناسبی برای شهرستان ها داشته باشیم.

وی گفت: در صورت مواجهه بازرسان با مشکل و تخلف بهداشتی سعی در رفع مشکل در محل باشد و در صورت اصرار فرد به تخلف موضوع به دانشگاه علوم پزشکی گزارش شده و در این باره دادستانی همدان نیز همراهی خوبی با بخش بهداشت و سلامت دارد.

استاندار همدان بیان کرد: طبق مصوبه و اعلام امروز ستاد ملی کرونا به ادارات و نهادهای دولتی واقع در مناطق قرمز اجازه داده شد با کمترین نیرو و حداکثر تا سقف یک سوم ظرفیت ممکن کار کنند بر این اساس روسا و مدیران دستگاه ها تنها با تعداد محدود نیروهایی که حضورشان ضرورت دارد در محل کار حضور یابند.

شاهرخی اظهار داشت: برخی از زوج ها دنبال ثبت تاریخ عقد در نهم آذر امسال هستند بنابراین دفاتر ثبت اسناد و ثبت وقایع ازدواج در این تاریخ با رعایت پروتکل های بهداشتی و به ویژه جلوگیری از حضور همراهان زوجین و پرهیز از شکل گیری تجمع فعال هستند.

شاهرخی بیان کرد: مهمترین هدف ستاد کرونا ارائه خدمات مورد نیاز مردم به صورت غیرحضوری و حاضر شدن تعداد کمی از کارمندان در محل فعالیت است بنابراین ساز و کار فعالیت و خدمات غیرحضوری باید توسط دستگاه‌ها فراهم شود.

وی تاکید کرد: برخی از صنوف درخواست هایی برای بازگشایی و اجازه فعالیت ارائه کردند که تصمیم گیری در این حوزه در حدود اختیارات ستاد استانی نیست.

استاندار همدان گفت: چنانچه روند نزولی مبتلایان به کرونا ادامه یابد به طور حتم همدان از وضعیت قرمز به زرد تبدیل شده و بر این اساس در این شرایط مشاغل گروه دوم نیز مجاز به بازگشایی محل کسب و کار و فعالیت می شوند.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه گفت که شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۹۵ نفر و مجموع بیماران به ۹۲۲ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها