نخستین مجتمع گردشگری سلامت کردستان بزودی فعال می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: نخستین مجتمع گردشگری سلامت این استان پس از رفع محدودیت‌های کرونایی فعال شده و کار خود را آغاز می‌کند.

حمید اسکندری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای ساخت این مجتمع که توسط بخش خصوصی در شهر سنندج ایجاد شده و ۶۴۰ مترمربع زیربنا دارد، ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده که حدود ۲ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات دولتی است.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع موجب اشتغال برای ۱۵ نفر می‌شود، اضافه کرد: آب درمانی، سولاریم، ماساژ درمانی، واحد پذیرایی و تفریحی برخی از بخش‌های این مجتمع گردشگری سلامت کردستان ویژه بانوان است.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان یادآور شد: فعالیت این مجتمع که یک زیرساخت گردشگری است، علاوه بر کمک به حوزه درمان، می‌تواند موجب ماندگاری بیشتر گردشگران ورودی به استان کردستان شود.

این استان دارای یک هزار و ۵۱۹ اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان‌های طبیعی است که ۸۲۸ مورد از این تعداد شامل ۷۶۳ اثر تاریخی، هشت مورد میراث طبیعی، ۴۲ مورد میراث معنوی و هشت مورد میراث منقول است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها