راه دسترسی به ۲۵ روستای اشنویه بازگشایی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه گفت: راه دسترسی به ۲۵ روستای این شهرستان که از روز پنجشنبه به دلیل بارش سنگیت برف مسدود شده بود، با تلاش راهداران بازگشایی شد.

هاوری مدرس روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش سنگین برف سبب مسدود شدن ۳۰ روستا در این شهرستان شده‌ بود که با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی راهداران، مسیر دسترسی به ۲۵ روستا باز و تنها مسیر پنج روستا هنوز بازگشایی نشده ‌است.

وی افزود: هم‌اکنون عملیات اجرایی جهت بازگشایی مسیر روستاهای "مامدان"، "باب‌خالدآباد"، "کانی‌رش"، "سیاوان" و "علیان " در حال انجام است که تا آخر وقت امروز بازگشایی می‌شود.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشنویه گفت: تردد در محورهای اصلی این شهرستان از جمله اشنویه - پیرانشهر، اشنویه - ارومیه و اشنویه - نقده بدون هیچ مشکلی در جریان است و تمامی محورهای اصلی برف‌روبی و نمک‌پاشی شده‌است و راهداران نیز در جاده‌ها حضور دارند.

مدرس ادامه داد: در قالب طرح زمستانی برای پاکسازی محورهای مواصلاتی در راهدارخانه‌های این شهرستان ۱۷ دستگاه سبک و سنگین برف‌روب مستقر شده است و ۱۸ مامور راهداری نیز در ۲ راهدارخانه این شهرستان  به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به مردم در قالب طرح زمستانی راهداری هستند.

وی گفت: برای رفع یخبندان محورهای مواصلاتی و ارتباطی شهری و روستایی و شن‌پاشی این محورها نیز، هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه و ۵۰۰ تن نمک در انبارهای اداره راهداری و حمل و نقل این شهرستان انباشته شده است.

شهرستان مرزی اشنویه در یک منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده و دارای ۸۲ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۰ کیلومتر راه فرعی و ۲ راهدارخانه مرکزی و آغبلاغ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =