مسیر ارتباطی ۳۲ روستای استان زنجان همچنان بسته است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بارش برف سنگین که از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد و تا روز جمعه ادامه داشت راه 95 روستای این استان را بست که باتلاش راهداران راه 63 روستا تاکنون بازگشایی شده و مسیر ارتباطی ۳۲ روستای دیگر همچنان مسدود است.

جواد یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز  بارش های برف با به کارگیری حدود ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و فعالیت ۴۰۰ نیرو پاکسازی، نمک پاشی و برف روبی آزادراه ها، جاده های ترانزیت و دیگر جاده های اصلی استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر همه راه های اصلی و فرعی استان زنجان باز است و تردد خودروها در آنها جریان دارد، اظهارداشت: هم اکنون برخی گردنه های استان مه آلود و با یخبندان صبحگاهی مواجه است. 

یوسفی اضافه کرد: بیشترین راه روستایی بسته شده به ترتیب در شهرستان های ماهنشان، زنجان، طارم و ایجرود است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: برخی خودروهای سنگین که در جاده های استان تردد می کنند دارای لاستیک های نامناسب هستند که با کمترین بارندگی و وضعیت جوی نامناسب قیچی کرده و سوانحی را موجب می‌شوند.

یوسفی از رانندگان این خودروها خواست برای حفظ جان خود و دیگر رانندگان عبوری از جاده‌ها به ایمن سازی وسایط نقلیه خود توجه جدی داشته باشند.

وی افزود: رانندگان برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir ارتباط برقرار و سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و ۶۲ دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان است.
استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها