تردد خودروها در جاده‌های روستایی قزوین تنها با زنجیر چرخ میسر است

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: تردد خودروها در جاده‌های روستایی استان هنگام بارش برف و در فصل زمستان تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

جواد حق‌لطفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی قزوین مبنی بر ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر امروز، از شهروندان درخواست می‌شود تا از سفرهای غیرضروری به خصوص در مناطق روستایی و کوهستانی خودداری کنند.

به گفته وی، خوشبختانه در بارش‌های اخیر به غیر از مسدودی چند ساعته ۲ روستا در بخش طارم که آن هم به وسیله کولاک صورت گرفته بود، هیچ مشکلی در امر تردد جاده‌های استان وجود نداشت.

این مسوول راهداری با بیان اینکه براساس پیش بینی‌های صورت گرفته، سامانه بارشی جدیدی که امروز وارد استان می‌شود بارش‌ها را در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها به صورت برف خواهیم داشت، تصریح کرد: ۵۰ درصد از نیروهای راهداری با تجهیزات و ماشین آلات سبک و سنگین راهداری به صورت آماده باش ۱۰۰ درصدی قرار داشته و در سطح راه‌های ارتباطی مستقر هستند.

حق‌لطفی اضافه کرد: همزمان با آغاز فصل سرما و در طرح زمستانی امسال ۳۵۰ نیروی راهدار با کمک ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در ۲۶ راهدارخانه استان آماده باش خواهند بود تا در مواقع بحرانی و بارش‌ها، ضمن بازگشایی معابر مسدود شده، به یاری هموطنان در مواقع ضروری بشتابند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha