اعلام انزجاز علمای اهل سنت گلستان از ترور شهید فخری‌زاده

گرگان - ایرنا - علما و امامان جمعه اهل سنت ترکمن گلستان با محکوم‌کردن و اعلام انزجار از ترور شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع تاکید کردند که این اقدام، نشانه هراس و دلهره دائمی دشمنان ایران از اقتدار این آب و خاک است.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دشمنان فکر می‌کنند با ترور چهره‌های علمی و سرداران حوزه دانش و صنایع دفاعی به هدف خود برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی رسیده و می توانند ما را از مسیر توسعه و پیشرفت منحرف کنند اما یقینا با هوشیاری مردم و مسوولان ناکام خواهند ماند.

حاج آخوند رسول کر ادامه داد: در سالیان اخیر دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی تلاش فراوانی برای ضربه زدن به اقتدار ایران اسلامی انجام داده و دانشمندان زیادی را ترور کردند اما این‌ جنایت ها نه تنها جوانان این مرز و بوم را ناامید نمی‌کند بلکه جوشش خون شهیدان، روزهای سخت تری را برای دشمنان نظام ترسیم خواهد کرد.

وی بیان کرد: ترور دانشمندان ایرانی نشانه شکست خودخواهان و سلطه جویان بین المللی است که با آگاهی از ناتوانی خود در برابر پیشرفت های علمی ایران به انتقام‌جویی از راه ترور روی آورده‌اند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت قره تپه گلستان نیز گفت: دشمنان همواره تلاش می کنند با توسل به روش های ناجوانمردانه مانند ترور دانشمندان، ملت ایران را از تفکر استقامت و پایداری دور کنند که تاکنون در رسیدن به این هدف ناکام بوده و از این پس هم به آن نخواهند رسید.

حاج آخوند عبدالجبار میرابی افزود: رعایت نکردن حرمت و قداست انسان و ترور دانشمندان، نشانه ترس همیشگی آنان به خصوص اسرائیل از روند رو به پیشرفت ایران در عرصه های گوناگون از جمله صنعت دفاعی است.

امام جمعه اهل سنت گمیشان نیز ضمن تبریک و تسلیت شهادت دانشمند شهید محسن فخری‌زاده اظهار داشت: حماقت تروریست ها برای شهادت این دانشمند، شتاب روز افزون صنعت دفاعی کشور را متوقف نخواهد کرد.

حاج آخوند امانگلدی حنفی افزود: ترور شهید فخری زاده ثابت کرد که حرکت عظیم علمی ملت ایران دشمنان را درمانده کرده و آن ها سعی می کنند با روش های ناجوانمردانه ای از جمله ترور، کشور را از مسیر پیشرفت دور کنند که به یقین با تلاش دانشمندان جوان ایران این آرزوی خود را به گور خواهند برد.

وی افزود: ترور شخصیت‌های علمی، نشانه‌ای از ناتوانی کامل دشمنان در برابر عزم ملت‌ آگاه و غیور ایران برای پیشرفت علمی و حرکت به سمت خودکفایی است.

امام جمعه گمیشان ادامه داد: بدون شک فرزندان توانمند ایران در راه اعتلا و پیشرفت کشور و دستیابی به بالاترین مراتب علمی و فناوری مصمم‌تر از گذشته تلاش خواهند کرد و این رفتارهای خصمانه خللی در عزم و اراده استوار ملت ایجاد نمی‌کند.

تروریستهای بیگانه عصر جمعه - هفتم آذرماه - با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد.

در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها