شهادت دانشمندان کشور باعث انسجام بیشتر ملت و حاکمیت می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شهادت دانشمندان کشور باعث اتحاد و انسجام بیشتر ملت و حاکمیت شده و پیشرفت و توسعه کشور را سرعت می‌بخشد.

شهریار حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تسلیت و تبریک شهادت دانشمند دفاعی شهید فخری زاده، افزود: کشورهای معاند آمریکا و اسراییل و سازمان‌های اطلاعاتی وابسته به این کشورهای تروریست، در طول ۴۰ سال گذشته همواره با پشتیبانی از تیم های تروریستی و با ابزار منافقان علیه دانشمندان و شخصیت های سیاسی، امنیتی، علمی و نظامی کشور عملیات های تروریستی انجام داده و بسیاری از نیروهای متعهد و خدمتگزار انقلاب را به شهادت رسانده اند.

وی با محکوم کردن  این اقدام تروریستی اظهار داشت: آمریکا و اسراییل گمان دارند که با به شهادت رساندن دانشمندان ما می‌توانند در راه پیشرفت و ترقی بخش های مختلف کشور خلل وارد کنند اما غافل از آن هستند که در کشور دانشمندان متعهد و انقلابی بسیاری وجود دارد که راه شهید فخری زاده را با قدرت ادامه داده و  هرگز اجازه نخواهند داد که راه پیشرفت و توسعه ی بخش های مختلف کشور از حرکت به سمت قله‌های عزت و افتخار باز بماند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: خون شهدای کشور باعث تنومندتر شدن درخت انقلاب می شود.

حیدری ادامه داد: شهادت این شهید دانشمند یک فقدان بزرگ و ضایعه دردناک است و دستگاه دیپلماسی کشور باید ضمن کردن این اقدام تروریستی، برای پیگیری آن از طریق نهادهای بین المللی اقدام کند.

وی در پایان ضمن تاکید بر انتقام شهادت شهید فخری زاده افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور با اشراف کامل اطلاعاتی، عاملان و آمران این اقدام تروریستی را شناسایی کرده و با یک اقدام قاطعانه انتقام شهادت این شهید دانشمند را از مسببان آن خواهند گرفت.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه (هفتم آذرماه)  با کمین در مسیر خودروی حامل «محسن فخری‌زاده» رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله قرار گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی باتوجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها