ژاپن پرداخت رشوه برای گرفتن میزبانی المپیک را رد کرد

تهران- ایرنا- وزیر المپیک ژاپن اعلام کرد: نحوه پرداخت و رفتار مالی توکیو در اخذ میزبانی بازی‌های ۲۰۲۰ المپیک به این دولت ارتباطی ندارد.

به گزارش ایرنا، «سیکو هاشیموتو» اظهار داشت: ورود به موضوع و چگونگی پرداخت وجوه برای اخذ میزبانی المپیک طی رایزنی با کمیته بین‌المللی المپیک از اختیارات دولت مرکزی ژاپن نخواهد بود.  

پیش‌تر اعلام شده بود مبلغی بالغ بر هشت میلیون دلار با واسطه‌گری «هارویوکی تاکاهاشی»، از اعضای کمیته اجرایی توکیو ۲۰۲۰ برای اخذ میزبانی بازی‌های المپیک توکیو بصورت غیرقانونی و رشوه به برخی از اعضای کمیته بین‌المللی المپیک پرداخت شده و شخص وی تنها دریافت کننده این مبلغ برای لابی با این اعضا بوده است.  

تاکاهاشی با رد ادعای رشوه و پرداخت این پول در ازای اخذ میزبانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، موضوع این وجه را به منظور خرید هدایا برای اعضای ارشد کمیته بین‌المللی المپیک عنوان کرده بود.

«توماس باخ»  رییس کمیته بین‌المللی المپیک نیز در سفر اخیر خود به ژاپن و در دیدار با اصحاب رسانه عنوان کرد که مبالغ دریافت شده توسط یکی از اعضای شورای مرکزی توکیو و هزینه کردن آن در آی. او. سی تحت هیچ عنوان، خلاف مقررات نبوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha