محدودیت‌های کرونایی موجب کاهش سوانح رانندگی در استان همدان شده است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: شیوع ویروس کرونا و خلوت شدن جاده‌ها میزان سوانح فوتی، جرحی و خسارتی در جاده‌های برون شهری این استان را ۴۶ درصد کاهش داد.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: میزان سوانح فوتی در هفت ماهه سالجاری ۳۱ درصد معادل ۸۵ نفر کاهش یافته و متوفیان سوانح رانندگی از ۲۷۷ به ۱۹۲ فوتی رسیده است.

وی اضافه کرد: همچنین مجروحان سوانح جاده ای این استان از ۲ هزار و ۸۳۷ تن به ۲ هزار و ۴۶ نفر رسیده و ۷۹۱ مجروح معادل ۲۸ درصد کاهش یافته است.

رییس پلیس راه استان همدان ادامه داد: تصادف منجر به بروز خسارت نیز یک هزار و ۸۸۸ فقره کاهش یافته و از سه هزار و ۲۱۲ سانحه خسارتی در هفت ماهه سال ۹۸ به ۲ هزار و ۳۲۴ فقره تقلیل یافته است.

ردیف هفت ماهه سال ۹۸  هفت ماهه سال ۹۹     تعداد     درصد
متوفیان سوانح جاده ای  ۲۷۷ ۱۹۲ ۸۵  ۳۱-
مجروحان سوانح جاده ای ۲۸۳۷ ۲۰۴۶ ۷۹۱ ۲۸-
تصادف خسارتی ۳۲۱۲ ۱۳۲۴ ۱۸۸۸ ۵۹-
آمار تردد ۱۲۸۱۰۹۰۰۰ ۱۰۶۰۰۶۰۰۰ ۲۲۱۰۳۰۰۰ ۱۷-

سرهنگ عزیزی اظهار داشت: میزان تردد ها از ۱۲۸ میلیون و ۱۰۹ هزار در هفت ماهه سال گذشته به ۱۰۶ میلیون و ۶ هزار تردد رسیده که بیش از ۲۲ میلیون تردد معادل ۱۷ درصد کاهش داشته است.

وی مهمترین عوامل کاهش سوانح جاده ای را اعمال محدودیت های کرونایی به ویژه بسته بودن اماکن تفریحی، توریستی و زیارتی و کاهش مسافرت ها و همچنین رعایت هشدارهای پلیس توسط رانندگان به علت نگرانی از بروز سانحه و بستری شدن در بیمارستان و بالا بودن احتمال ابتلا به این ویروس در مراکز درمانی دانست.

رییس پلیس راه استان همدان تاکید کرد: ۴۰ تن از متوفیان سوانح جاده ای این استان غیربومی و ۱۵۲ نفر بومی هستند و در هفت ماهه سالجاری نه تنها تصادف افراد بومی کاهشی نداشته بلکه روند افزایشی بوده است.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: امسال در زمینه تصادف عابران پیاده و موتورسواران استان همدان رکورد زده و روند بسیار رو به بالا و افزایشی بوده است که همه آنها بومی هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه بیشتر جاده های این استان بزرگراه و آزادراه هستند شیوع کرونا و خلوت شدن جاده ها موجب افزایش تخلف سرعت غیرمجاز و رشد سوانح واژگونی شده است.

وی اضافه کرد: ۵۲ درصد از سوانح جاده ای این استان در هفت ماهه نخست امسال واژگونی خودرو بوده است در حالیکه نرم کشوری آن ۳۸ تا ۳۹درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها