۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 1298
کد خبر: 84126148
۰ نفر

برچسب‌ها

 رتبه‌بندی روزنامه‌ها تا ۲۰ آذر تمدید شد

تهران_ ایرنا_ مهلت شرکت در دور جدید رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال (۹۸-۹۹)، مدیران مسئول روزنامه‌ها، تا ۵ شنبه ۲۰ آذرماه ۹۹ تمدید شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، با توجه به شرایط خاص کرونایی و درخواست شماری از مدیران روزنامه‌ها، به‌ویژه روزنامه‌های غیر سراسری مبنی بر تمدید مهلت شرکت در دور جدید رتبه‌بندی روزنامه‌ها در سال (۹۸-۹۹)، مدیران مسئول روزنامه‌ها، تا ۵ شنبه ۲۰ آذرماه فرصت دارند دو نسخه از شماره‌های روزنامه خود را مطابق تاریخ‌های اعلامی به دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ارسال کنند.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی، مطابق فراخوان قبلی، مدیران رسانه‌ها تا  ۷ آذرماه فرصت داشتند تا مطابق شیوه نامه مصوب، دو نسخه از شماره‌های روزنامه خود را مطابق تاریخ‌های اعلامی، همراه با فرم خوداظهاری تکمیل شده جداول الحاقی و مستندات لازم را به دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها ارسال کنند اما با توجه به شرایط خاص کرونایی و درخواست شماری از آن‌ها، مهلت اعلام شده تمدید شد.
براساس تاکید معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، روزنامه های ارسالی برای شرکت در طرح رتبه بندی، مطابق تاریخ های اعلام شده به شرح زیر ارسال شود:
*دوشنبه، ۱۱ شهریور، سه‌شنبه، ۲۸ آبان و چهارشنبه، ۲۵ دی‌ماه ۱۳۹۸
*شنبه، ۱۰ خرداد و یکشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
فراخوان دور جدید رتبه‌بندی روزنامه‌ها، منضم به متن شیوه‌نامه و جدول رتبه‌بندی را اینجا مشاهده کنید.

رتبه بندی نشریات در یک نگاه
به گزارش ایرنا، شیوه نامه رتبه بندی روزنامه‌ها با هدف ارتقای کیفی روزنامه‌ها، ایجاد رقابت حرفه‌ای و سالم، حمایت از حقوق مصرف کننده و روشن شدن جایگاه واقعی هر روزنامه توسط کارگروه توسعه مطبوعات اصلاح و تدوین شده شده است.

برای رتبه بندی نشریات شامل روزنامه‌های سراسری و منطقه‌ای، استانی و محلی با پایان کارهیات ارزیابی و جلسات کارشناسی و راستی آزمایی جداول خود اظهاری روزنامه ها و تکمیل فرم‌های مربوطه، شورای ارزیابی کیفی مطابق بند ۲۸ شیوه نامه برگزارشده و جدول مقایسه‌ ای رتبه بندی که در آن امتیاز همه روزنامه‌ ها به تفکیک شاخص‌ ها درج شده به نشانی پست الکترونیکی روزنامه‌ها مندرج در سامانه جامع رسانه های کشور ارسال می شود تا در صورت اعتراض به ترتیبی که اطلاع رسانی می ‌شود، اقدام کنند.
هیأت ارزیابی طرح رتبه بندی روزنامه ها را «یک نفر به معرفی روزنامه‌های بخش دولتی یا عمومی شرکت کننده در طرح (با استعلام رئیس انجمن روزنامه‌های غیردولتی از آنان)، یکی از اعضای هیأت مدیره انجمن روزنامه‌ های غیردولتی به عنوان دبیر، یک استاد ارتباطات یا روزنامه ‌نگاری به معرفی مجمع رؤسای دانشکده ‌ها و گروه ‌های ارتباطات دانشگاه ‌های تهران، یک نفر به معرفی کارگروه توسعه مطبوعات و یک نفر به معرفی هیأت مدیره انجمن مدیران مسئول روزنامه‌های غیردولتی» تشکیل می‌دهند.
ارزیابی و رتبه بندی پایگاه های خبری، نیز براساس فرم های خوداظهاری و نظر کارشناسی کمیته هفت نفره متشکل از اساتید ارتباطات و نمایندگان منتخب مدیران مسئول پایگاه های خبری اعلام می شود.
تاکنون چندین مرحله رتبه بندی توسط معاونت مطبوعاتی در خصوص روزنامه ها و مجلات، پایگاههای خبری و سایت ها و همچنین خبرگزاری ها انجام و نتایج آنها از طریق همین سایت اطلاع رسانی شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار فرهنگ