محدودیت‌های اعلام شده شامل رسانه‌ها نیست

تهران- ایرنا- با توجه به نقش موثر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی تا پایان محدودیت‌های جدید کرونایی، اجباری در تعطیلی نداشته و تصمیم‌گیری درخصوص ادامه کار با رعایت دستورالعمل‌ها یا توقف روند انتشار، بر عهده مدیران رسانه‌ها خواهد بود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا،م طابق هماهنگی‌های به‌عمل آمده چاپخانه‌هایی که اقدام به چاپ روزنامه می کنند، کیوسک‌ها و دیگر مشاغل مرتبط با فعالیت‌های رسانه نیز در هفته آینده فعال خواهند بود.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، تا پایان محدودیت‌های اعلامی، چنانچه روزنامه‌ها فایل صفحه‌بندی شده محتوای خود را به‌صورت پی دی اف در سامانه جامع رسانه‌ها بارگذاری کنند، اعلام وصول آن‌ها قطعی تلقی شده و اجباری در چاپ و توزیع روزنامه نخواهند داشت.

نحوه امکان تردد اصحاب رسانه وخبرنگاران

همچنین معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی  هفته گذشته در اطلاعیه‌ای شرایط و نحوه استفاده از امکان تردد اصحاب رسانه در بازه زمانی ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در تهران را اعلام کرد. در اطلاعیه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این اطلاعیه آمده بود:
نظر به تصویب رفع ممنوعیت تردد شبانه برای اصحاب رسانه، بدینوسیله شرایط و مشمولان رفع ممنوعیت به شرح زیر اعلام می‌شود:

الف) مشمولان

۱. روزنامه‌های دارای دفتر مرکزی در تهران با نظم در انتشار ۵۰درصد به بالا
۲. ۱۵ خبرگزاری‌ و ۳۰ پایگاه خبری دارای دفتر مرکزی در تهران به ترتیب اولویت امتیار، مطابق نتایج رتبه‌بندی
۳. فعالان چاپخانه‌های ناشر "روزنامه"
۴. عوامل توزیع روزنامه‌ها


ب) نحوه ثبت نام
مدیران مسئول رسانه‌های مشمول بایستی جدول اسامی افرادی را که نیاز به تردد شبانه دارند (۲۱ شب تا ۴ صبح) در جدول انتهای این اطلاعیه، تا پایان روز یکشنبه دوم آذر ۱۳۹۹ به نشانی ارسال کنند. مدیران مسئول محترم رسانه‌های مشمول، اولا لیست اعلامی را به ترتیب اولویت تنظیم کنند، ثانیا تنها از طریق ایمیلی که قبلاً در سامانه جامع رسانه‌های کشور ثبت شده، برای ارسال جدول اقدام نمایند.
سهمیه هر رسانه و بخش‌های مرتبط، پس از بررسی‌های لازم، مشخص و تخصیص داده خواهد شد. همچنین رسانه‌هایی که دفتر مرکزی آنها خارج از تهران است، می‌توانند از طریق استان‌های مربوطه اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار فرهنگ