عزمی که با «ترور» نمی ‌شکند

تهران-ایرنا- ترور «شهید محسن فخری‌زاده» مدیر و دانشمند برجسته صنعت دفاعی کشور، اگرچه تلخ و دردناک است، اما هرگز خللی در مسیر در راه علمی دانشمندان صنعت هسته‌ای ایران، ایجاد نخواهد کرد.

شهادت «رئیس سازمان پژوهش و نوآوری» وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اقدام مذبوحانه دیگری در جهت ضربه زدن به مسیر نظام جمهوری اسلامی ایران در راه پیشرفت در فناوری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای است. راهی که با وجود شهادت شهید «محسن فخری‌زاده» این مدیر و خدمتگزار عرصه علمی، پژوهشی و دفاعی کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

از زمانی که جمهوری اسلامی ایران در راه استقلال و دستیابی به صنعت صلح آمیز هسته‌ای قدم گذاشته است، دشمنان ایران تلاش‌های فراوانی برای ایجاد مانع در این راه کرده‌اند. تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی، یکی از این اقدامات بوده است. اما اقدام دیگر دشمنان ایران، دست زدن به ترور، بمب‌گذاری و حملات سایبری علیه صنعت هسته‌ای ایران بوده است. ترور شهیدان «مجید شهریاری»، «مسعود علی‌محمدی»، «داریوش رضایی‌نژاد»، «مصطفی احمدی‌روشن» و «رضا قشقایی»، از جمله اقداماتی بود که از سوی دشمنان ایران انجام شد تا امکان اختلال در پیشرفت صنعت هسته‌ای ایران ممکن شود. علاوه بر این، هدف دیگر از این ترورها، القای حس نا امنی و ترس در میان آحاد جامعه ایران بوده است. روشی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران، از دوره اوج ترورهای سیاسی و امنیتی در دهه‌ی ۱۳۶۰ در پیش گرفتند و به نظر می‌رسد همچنان با همکاری رژیم‌های جعلی و دولت‌های متخاصم، در تلاش هستند تا این راه را دنبال کنند.

تنها دانشمندان هسته‌ای ما قربانی چنین اقداماتی نبوده‌اند. شهادت سردار شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» و شهید «ابومهدی المهندس» نشان از آن دارد که ترور چهره‌های رسمی نظامی و امنیتی کشور نیز در دستور کار دشمنان کشور قرار دارد و برای آنان تفاوتی نمی‌کند که برای انجام چنین ترورهایی، با واکنش‌های بین‌المللی و جهانی مواجه شوند و به صورت رسمی به نقض تمامیت ارضی دیگر کشورها برای انجام چنین ترورهایی اعتراف کنند.

 گروه‌های تروریستی وابسته به دشمنان نظام، برای انجام این ترورها هیچ خط قرمزی نداشته‌اند. آنان در این عملیات‌ها از هر شیوه ممکن استفاده کرده‌اند و هنگام انجام این اقدامات، علاوه بر دانشمندان و مدیران صنعت هسته‌ای و دفاعی کشور، زنان و کودکان نیز هدف قرار گرفته‌اند و مجروح یا شهید شده‌اند. صد البته که پیش از این نیز رژیم اشغالگر قدس و دولت‌های آمریکا، برای ایجاد ممانعت در برنامه‌های هسته‌ای برخی دیگر از کشورها نیز از شیوه ترور و حملات هدفمند بهره‌ برده‌اند. همچنین رژیم صهیونیستی برخی از فرماندهان جریان مقاومت را در کشورهای مختلف هدف حملات تروریستی خود قرار داده بود.

در آخرین اقدام از این دست نیز به نظر می‌رسد دشمنان ایران برای ایجاد اختلال در مسیر پیشرفت و امنیت کشور، دست به ترور یکی از مدیران برجسته و توامند صنعت دفاعی کشور زده‌اند. شهید فخری‌زاده در طول دوره مدیریتی خود برای دستیابی دستاوردهای مختلف دفاعی و علمی در کشور، تلاش‌های بسیاری کرده بود. بطور مثال تولید کیت‌های ویژه تشخیص ویروس کرونا، تلاش برای تولید واکسن برای درمان این بیماری، بکارگیری لیزر در پدافند هوایی یا کشف و شناسایی هواپیماهای متجاوز از طرقی غیر از رادار از جمله دستاوردهایی بودند که با نظارت و هدایت این شهید بزرگوار در مجموعه صنایع دفاعی کشور یا به بهره‌برداری رسیده‌اند و یا در حال تکمیل هستند.

مسئله این است که سلاح ترور و ارعاب، تلاش برای ایجاد اختلال و فشار تحریم و تهدید نظامی، هرگز نتوانسته‌ است خللی در اراده و انگیزه دانشمندان هسته‌ای، متخصصان صنایع دفاعی و آحاد ملت ایران وارد کند. مسیر پیشروی صنعت هسته‌ای ایران، مسیری مشخص، شفاف و صد البته صلح‌آمیز است و مسئولان، مدیران، دانشمندان و فعالان صنایع دفاعی و هسته‌ای کشور، بدون توجه به تهدیدات و فشارهای وارد شده برای مسدودسازی از سوی دشمنان کشور، به راه خود ادامه خواهند داد. همانطور که پیش از این نیز اقدامات خصمانه قبلی دولت‌ها و رژیم‌های متخاصم بی‌نتیجه مانده است، امروز نیز ملت ایران همچنان خواستار تداوم مسیر پیش رو است و فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در کشور، با چنین اقداماتی، پایان نخواهد یافت.

در عین حال، نظام جمهوری اسلامی، همانطور که مسئولان امنیتی، نظامی و دولتی به صورتی یکصدا و هماهنگ اعلام کردند، در زمان و مکان مقتضی، پاسخ قاطعی به چنین اقدامات خواهند داد. پاسخ‌هایی که قطعاً «کوبنده» و «سخت» خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار پژوهش