البرزی ها رکورد مقابله با کرونا را به ۹۷ درصد رساندند

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز اعلام کرد که مردم این استان با حدود ۹۷ درصد رعایت پروتکل ها و محدودیت های جدید اجتماعی رکورد ، مقابله با کرونا را نسبت به ماه های گذشته شکستند.

میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در موج های اول و دوم کرونا درالبرز حدود ۹۰ درصد بود اما پس از آن به ۵۰ درصد کاهش یافت که به دنبال آن میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به نسبت موج های اول و دوم پنج برابر شد.

دکتر علیرضا سلیمانی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گزارش های روزانه بیانگر آن است که مردم مناطق مختلف استان البرز برای مهار کرونا پای کار آمده اند به طوریکه شهرستان گردشگری طالقان با رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل ها و محدودیت های اجتماعی در این زمینه رکورد دار است.

وی ادامه داد: طبق این بررسی ها، مردم شهرستان ۲ میلیون نفری کرج با ۹۹ درصد ، شهرستان ۲۵۰ هزار نفری ساوجبلاغ با ۹۶ درصد، شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس با ۹۵ درصد و شهرستان ۱۶۰ هزار نفری نظرآباد با ۹۵ درصد توانسته اند رکورد رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا را ارتقا بخشند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز با بیان اینکه میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های اعمال شده در سطح استان ۹۷ درصد است، گفت: رعایت پروتکل ها موجب شده تا شاهد کاهش بین ۶۰ تا ۸۰ نفری تعداد بستری های روزانه کووید ۱۹ در استان البرز باشیم .

سلیمانی بیان داشت: اگر وضعیت به همین روال ادامه یابد ، شاهد فروکش کردن التهاب کرونا در استان پرجمعیت البرز طی روزهای آینده خواهیم بود.

وی یادآور شد که تا پیش از اعمال محدودیت های ۲ هفته ای ، شمار بستری های روزانه کووید ۱۹ در بیمارستان های البرز به ۹۲۰ نفر رسید که اکنون روزانه بین ۶۰ تا ۸۰ نفر نسبت به قبل از محدودیت ها کاهش بستری داریم .

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت: پس از اعمال محدودیت های جدید از یکم تا هفتم آذرماه جاری  ۲۱ هزار و ۸۰۰  مورد بازرسی  از واحدهای صنفی کلانشهر کرج انجام شده که منجر به ۲۲ اخطار کتبی و پلمب ۵۵ مغازه شده است .

همچنین  ۱۳۸ تیم  بازرسی در سطح استان البرز بر فعالیت واحدهای صنفی نظارت دارند و پلیس راهور نیز تردد ها را بررسی می کند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز گفت : تعیین ساعت کار اصناف نیز تاثیر مثبتی در کاهش انتقال ویروس کرونا داشته است .

البرز همچنان در وضعیت قرمز است

دکتر سلیمانی بیان داشت : هرچند شاهد کاهش میزان بستری ها در استان هستیم اما البرز همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۲۰۷ بیمار کووید ۱۹ در بخش ویژه بیمارستان های استان هستند،گفت: حدود ۲۵ درصد این افراد بدحال هستند.

میانگین سنی بیماران بستری در بخش های ویژه بالای ۷۰ سال است و تعداد کمی بین ۲۰ تا ۴۰ ساله هستند که افراد دارای وزن بالا، دیابتی ها، بیماران قلبی، ریوی ، کلیوی وامثال آن در صورت ابتلا به کووید ۱۹ریسک مخاطره آنان بالا است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز در خصوص وضعیت امکانات درمانی استان بیان داشت: به تازگی دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به خرید تعدادی دستگاه اکسیژن ساز نموده که در حال نصب شدن است.

همچنین کمبود اکسیژن از طریق کپسول ها تامین می شود ضمن آنکه تیم های تنفسی در بیمارستان های البرز برای مصرف اکسیژن تشکیل شده که مدیریت بهینه مصرف اکسیژن از طریق تنظیم پروتکل ها انجام می شود.

اکنون تمام بیمارستان های استان دارای دستگاه اکسیژن ساز بوده و چند دستگاه دیگر خریداری شده که برای بیمارستان ها در مرحله نصب است.

وی به مردم استان البرز توصیه کرد که از دور همنشینی ها پرهیز و درخانه ها بمانند تا شاهد افول و مهار کرونا در استان باشیم .

بیماری کوید ۱۹ تا کنون بیش از ۲۶ هزار البرزی را روانه بخش های بستری بیمارستان ها کرده که ۲۲ هزارو۹۱۷ بهبود یافته و ۲ هزارو۲۶۲ نفر جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها