قربانیان کرونا در استان همدان به یک هزار و ۲۲۳ نفر رسید

همدان - ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با فوت ۱۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، آمار متوفیان کرونایی استان به یک هزار و ۲۲۳ مورد رسید.

محمد طاهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۵ مورد بوده که از این تعداد ۸۰ مورد در بخش عادی و ۱۸ تن در بخش آی.سی.یو بستری شدند که حال ۴۴ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

وی افزود: طبق آخرین آمار هشت هزار و ۹۳۰ مورد مثبت بستری در بیمارستان های استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون ثبت شده و در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد:  میزان مبتلایان بستری در اسدآباد ۲۸۷، بهار ۵۱۱، تویسرکان ۵۴۱، رزن ۳۲۹، درگزین ۱۴۸، فامنین ۱۵۶، کبودراهنگ ۵۴۳، ملایر یک هزار و ۶۹۵، نهاوند یک هزار و ۲۷ ، همدان سه هزار و ۴۵۷ و بیماران غیربومی خارج از استان نیز ۲۳۶ مورد مثبت بوده است.

طاهری با قدردانی از همکاری مردم در مدیریت اپیدمی کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اظهار داشت: تعداد بیماران ترخیص شده در چند روز گذشته نسبت به بیماران بستری جدید افزایش داشته که این امر موید کنترل کرونا است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه گفت که شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۹۵ نفر مجموع بیماران به ۹۲۲ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها