تعطیلی ادارات کهگیلویه و بویراحمد تابع تصمیم ستاد ملی کرونا است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعطیلی ادارات در این استان براساس دستورالعمل اعلامی ستاد ملی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد،  حسین کلانتری در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان با تسلیت سالگرد وفات حضرت معصومه (س)، اظهار داشت: مسئولان استان پروازی نیستند و موظفند که پای کار باشند و بصورت شبانه روزی خدمت رسانی کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بارندگی های پیش رو، عنوان کرد: با بررسی کامل اطلاعات تصمیم می گیریم.

وی با اشاره به اینکه به طور قطع شاهد آبگرفتگی معابر در برخی مناطق استان خواهیم بود، بیان کرد: همه باید پای کار باشند و کسی در نزدیکی رودخانه ها قرار نگیرد.

رئیس ستاد مدیریت بحران استان، هشدار داد: با توجه به آب گرفتگی و سیلابی که قابل تصور است مردم باید بیش از پیش مراقبت کنند.

کلانتری با بیان اینکه براساس نقشه های هواشناسی خطر صاعقه هم جدی است، افزود: انتظار می رود هم استانی ها برای کارهای غیر ضروری به بیرون مراجعه نکنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۰۰ تن نمک و شن توسط راهداری ذخیره شده است، بیان کرد: انبار مناطق در معرض سیل شارژ شده است و هیچگونه مشکلی در این خصوص نداریم.
استاندار با تاکید بر اینکه باید مجموعه مدیریت بحران در تمام شهرهای استان در حالت آماده باش باشند، اظهار داشت: انتظار می رود سایر مناطق کمک کار شهرهای سردسیری باشند.
استاندار کمک رسانی به مناطق روستایی و عشایری را از اولویت ها دانست و گفت: مناطق محروم و روستایی از زیلایی و مارگون تا دیشموک به صورت ویژه مورد توجه باشند چون سخت گذر هستند اما باید خود مردم نیز رعایت کنند.
وی افزود: دستگاه های خدمات رسان و تیم‌ های امداد و نجات باید در آماده‌ باش کامل باشند.
کلانتری ابراز کرد: احتمال آبگرفتگی در شهرهای مختلف استان وجود دارد، شرکت برق و گاز اعلام آمادگی کامل کرده‌ اند و باید برق استان تیم واکنش سریع برای وصل برق داشته باشند تا در بارندگی سنگین، تاریکی نداشته باشیم.
استاندار گفت: مسئله مهم  بحث رهاسازی به موقع و کارشناسی شده آب به ویژه در محدوده سد کوثر گچساران است که خسارات زیادی خواهد داشت و زمانی موثر است که به موقع باز شود هر چند در سال‌ های گذشته به موقع عمل شد.  

وی خطاب به مدیرکل بنیاد مسکن، گفت: انتظار می رود از تجمعات مردمی در این نهاد جلوگیری شود و برای رسیدگی به امور مردم با برنامه ریزی بهتری اقدام شود.

 کلانتری تاکید کرد: در همه شهرها حفاری‌ ها باید صورت جلسه داشته باشد و هیچ گونه حفاری بدون مجوز انجام نشود.  
کلانتری خطاب به مدیران دستگاه های خدمات رسان و امدادی که شامل تعطیلات اعلام شده نیستند، گفت: باید کیفیت و سرعت کار دستگاه‌ های خدمات‌ رسان در بحران بیشتر شود.
وی با اشاره به بازدید های سرزده از دستگاه های اجرایی استان، افزود: شورای مدیریت بحران در آماده باش کامل به سر می برند و سعی شود دستگاه های خدمات رسان کشیک‌ ها را مشخص کنند و در آماده باش کامل باشند.
استاندار در خصوص محدودیت‌ ها هم، عنوان کرد: تدابیر دولت این است که در هفته پیش رو در مناطق قرمز مدیران پای کار باشند اما در خصوص تعطیلی ادارات تابع اعلام ستاد ملی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا هستیم و طبق ابلاغیه ستاد ملی به دستگاه‌ های استان ابلاغ می‌ کنیم.  

وی گفت: آنچه حایز اهمیت است ترددها باید به شدت کاهش پیدا کند تا شاهد وقفه در زنجیره انتشار این ویروس باشیم واقعیت این است که تلفات زیادی تاکنون در دنیا، کشور و استان داده شده است.

استاندار با قدردانی از همکاری خوب و مثال زدنی مردم استان گفت: باید همه دست به دست هم دهیم و با رعایت پروتکل ها و دستورالعملها زنجیره انتقال این ویروس را کاهش دهیم.

کلانتری گفت: هدف اصلی کم کردن ترددها و رفت و آمدهاست، در یک نشست که ۱۱ نفر به عیادت بیمار رفته بودند ۱۰ نفر از آن‌ها کرونا گرفتند که زنگ خطری برای شب نشینی‌ ها و عیادت‌ هاست.
وی در بخش پایانی سخنانش، از آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی خبر داد و گفت: همه تجهیزات و امکانات استان برای این مهم بسیج شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها