ترور فخری زاده در صدر اخبار روسیه

مسکو - ایرنا - ترور شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری توسط تروریست های کوردل در صدر اخبار رسانه های روسیه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خبرگزاری دولتی تاس روز جمعه به ترور فخری زاده اشاره کرد و نوشت:دسته محافظان فخری زاده با تروریست ها درگیر شد.

رسانه روسی یادآورشد که در شهر دماوند این دانشمند مورد سوقصد قرار گرفت.

خبرگزاری اینترفاکس تنها خبرگزاری غیردولتی روسیه که معمولا اخباری نسبتا طرفدار رژیم صهیونیستی  را منتشر می کند، نوشت: در ایران محسن فخری زاده دانشمند هسته ای را به قتل رساندند که به گفته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در برنامه هسته ای نظامی ایران شرکت داشت. 

 رسانه روسی افزود: در منابع آزاد گفته شده است که فخری زاده در گذشته در بخش لجستیکی وزارت دفاع ایران مقام عالی داشت.آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار مصاحبه و گفت و گو با فخری زاده در مورد فعالیت های مرکز پژوهش های فیزیکی در دوره ریاست وی بر این مرکز شده بود.

رادیو اکومسکو با گرایش غربی سعی کرد دلیل ترور  فخری زاده را شرکت وی در برنامه هسته ای ایران جلوه دهد. 

رسانه روسی افزود: در جریان انفجار و تیراندازی احتمال وجود دارد سازمان دهندگان حمله به فخری زاده هم کشته شده باشند. 

شبکه تلویزیونی رن.ت.و روسیه نیز که تاحدودی گرایش ضدغربی دارد با اعلام خبر ترور فخری زاده به عنوان یک دانشمند هسته ای گفت که این دانشمند را در نزدیکی شهر دماوند مورد حمله قرار دادند و ممکن است در این حادثه چند نفر دیگر کشته شده باشند.

به گزارش این رسانه، چند سال پیش هم این دانشمند ایرانی مورد سوقصد قرار گرفت اما وی جان سالم بدر برده بود. 

چند رسانه روسی ازجمله تارنمای روسی لنتارو و روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس و کانال تلویزیونی لایف نیوز این خبر را منتشر کردند.

بعدازظهر امروز (جمعه)، عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در بیانیه ای اقدام بزدلانه ترور شهید فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم  کرد.
در این بیانیه آمده است: قطعا اینگونه اقدام ها نه تنها خللی در عزم جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به قله های علم و فن آوری ایجاد نخواهد کرد بلکه ملت غیور  ایران ثابت قدم تر از قبل به راه خود ادامه خواهد داد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم اسرائیل در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار جهان